Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6138)
Pasikowska Stefania
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09.01-1945.05
LokalizacjaBydgoszcz Wola Uhruska
Jaśniewski Stanisław 1907
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1942
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Jędrzejewski Jan 1903?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.01-1943
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Zdołbunów (Ukraina) Chełm Kowel (Ukraina) Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Chrubieszów
Noszczyński Bolesław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24 - 1941.08
LokalizacjaCzęstochowa (województwo śląskie) Kielce Przemyśl (województwo podkarpackie) Trembowla (Ukraina, obwód tarnopolski) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Karudański Lech 1919
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23-1942.01.18
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Uchta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Ługowoje (Kazachstan)
Kutnik Zofia 17.02.1929, Bercza
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09.01-1945.05
LokalizacjaHrubieszów
Kocoń Fryderyk 28.01.1918
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.23-1942.03.04
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Karabas (Kazachstan), Stacja kolejowa Karłag (Kazachstan) Pietropawłowsk (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Jarmolik Teodor 1912?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1942.03
LokalizacjaTarnopol (Ukraina) Marganiec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Bryja Joachim
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08
LokalizacjaBrzeżany (Ukraina) Bieniawa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon trembowelski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa Kuzioł (Rosja, Repubublika Komi, rejon kojgorodski)
Rudziński Józef 21.03.1940, Warszawa
TematPolacy ratujący Żydów w Warszawie
Data wydarzenia1940-1945
LokalizacjaWarszawa, ul. Wilcza 30
Czerenkiewicz Michał 21.11.1911, Wołkowyja
TematPolacy ratujący Żydów w Małopolsce
Data wydarzenia1939.09.01-1945.10
LokalizacjaWołkowyja Warszawa, Getto Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Werlas Jarmolińce (Ukraina), Obóz przejściowy Sanok Zawóz Lesko Solina Zasław (Zagórz) Horodek Lwów (Ukraina)
Szaynoka Wanda 06.12.1898, Rubenka (Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1939.09.01-1945.04.09
LokalizacjaLublin Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Warszawa, Al. Jerozolimskie KL Ravensbrück (Niemcy) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) KL Uckermark (filia KL Ravensbrück, Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Warszawa, ul. Towarowa Warszawa, ul. Marszałkowska Kijów (Ukraina)
Tymczak Wiaczesław 1904.09.27
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.09.10 - 1942.02.16
LokalizacjaMałyńsk (Ukraina, obwód rówieński, rejon bereźnieński) Rokitno (Ukraina) Południewica (Rosja, obwód niżnonowogrodzki, rejon szarinski) Rejon Vobkencki (Uzbekistan, wilajet bucharski)
Czwojdziński Roman
TematDom Żołnierza, Fort VII, Żabikowo – wielkopolski szlak śmierci
Data wydarzenia1939.09.15-1943.05.05
LokalizacjaNeubrandenburg (Niemcy), Oflag IIE KL Fort VII Posen Poznań, Dom Żołnierza, ul. Ratajczaka (ul. Niezłomnych 1) Poznań, Więzienie, ul. Młyńska 1 Poznań, ul. Skryta 11
Sadurska Maria 1940.12.01, Puławy (woj.lubelskie)
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1939.09.01-1977
LokalizacjaKL Majdanek Warszawa Gniewoszów (woj. mazowieckie) Kobryń (Białoruś) Kazimierz Dolny Puławy (woj. lubelskie)
Śliwińska Antonia
TematPolacy ratujący Żydów w Wielkopolsce
Data wydarzenia1939.09.01-1945
LokalizacjaWarszawa Junikowo (Poznań), ul. Rybnicka 18 Poznań, ul. Artyleryjska 2 Ostrów Mazowiecka, Okręgowa Spółdzielnia Spożywców, ul. Kacpurska (ul. Broniewskiego) Starołęka (Poznań)
Chwiałkowska Zofia 1919?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.17-1942.02.12
LokalizacjaNowogród (gm. Nowogród), ul. Reja 1 Lwów (Ukraina) Astrachanowka (Żanatałap, Kazachstan), Kołchoz „Krasnyj Pachar” Gʻuzor (Uzbekistan)
Węglowski Hilary 1905.02.16, Podhajce (Ukraina)
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.01.27 - 1943.02.11
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Obwód kustanajski (Kazachstan) Norylsk (Rosja, Kraj Krasnodarski) Staremiasto (Ukraina) Załoźce (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Omsk (Rosja, obwód omski) Majskoje (Kazachstan, obwód pawłodarski); Pawłodar (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Machnacz Eliasz 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18- 1942
LokalizacjaStołpce (Białoruś) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Nowojelnia (Białoruś) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Nowogródek (Białoruś)
Wojciechowski Jan Roman 07.08.1893, Droblin
Temat