Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (84)
Charlak Samul 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.15 - 1941.09.12
LokalizacjaNieśwież (Białoruś, obwód miński), więzienie NKWD Słuck (Białoruś, obwód miński), więzienie Słucki Zamek, ul. Lenina 175 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Spittel Danuta 19.03.1920, Lwów (dziś: Ukraina)
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.22-1941.09.17
LokalizacjaLwów (Ukraina), Siedziba Gestapo, ul. Pełczyńska 55 (ul. Witowskiego 55) Lwów (Ukraina), pl. Dworcowy 1 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Workuta (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6
Łobocki Jan 1912?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.15-1941.09
LokalizacjaBrześć (Białoruś) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Gorliński Ignacy 1903?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.19-1942.02.05
LokalizacjaDubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskie (ul. Zamkowa) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Margʻilon (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Szeptycki Jan 1905
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.20-1941
LokalizacjaDziewiętniki (Ukraina) Bóbrka (Ukraina) Chodorów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Omsk (Rosja, obwód omski)
Pawlikowska Maria 02.02.1921
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.06.10
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Bajan (Kazachstan, obwód północnokazachstański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Czerniawski Michał 1922?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.11-1941.09.26
LokalizacjaWorkutłag (Rosja, Republika Komi) Mińsk (Białoruś) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Lida (Białoruś)
Dubiago Arkadiusz
TematArchipelag Gułag – Obwód riazański
Data wydarzenia1940.07.07-1941.09.11
LokalizacjaMiadzioł (Białoruś) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Zaleska Teresa 1904
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.10
LokalizacjaOstapie (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon podwołoczyski) Lwów (Ukraina) Gieorgijewka (Kałbatau, Kazachstan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Łęgiewicz W.
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.01.30
LokalizacjaMikaszewicze (Bialoruś) Homel (Białoruś) Czokpak (Kazachstan) Pietropawłowsk (Kazachstan) Smirnowo (Kazachstan, obwód północnokazachstański)
Prubant Józef 1914.03.19
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.12.08 - 1941.09
LokalizacjaRówne (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33)
Gołąb Maria 08.09.1902
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Lobwa (Rosja, obwód swierdłowski)
Zieliński Adam
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.05.06 - 1942.02
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Dalstroj (Rosja)
Włodarczyk Jan 1912?
TematZiemia Radomska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia-
LokalizacjaSkórnice
Gadziński Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.27 - 1942.03.09
LokalizacjaFarap (Turkmenistan, wilajet lebapski) Dorohusk Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Majbułak (Kazachstan, obwód turkiestański, rejon tolebijski)
Kalinowski Ambroży 1901?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.17-1942.02.17
LokalizacjaJercewo (Rosja, obwód archangielski) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Ługowoje (Kazachstan)
Wolnik Józef 1893.09.30
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1918 - 1943.01.30
LokalizacjaPrzemyśl, ul. Rokitniańska 1 Tomsk (Rosja, obwód tomski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Uzbekistan Kazachstan Czokpak (Kazachstan) Gedera (Izrael, Dystrykt Centralny) Bajt Dżala (Palestyna/Izrael, muhafaza Betlejem) Kair (Egipt)
Śmietańska Eugenia 06.10.1904
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.14-1942.10.14
LokalizacjaWilno (Litwa) Teheran (Iran) Timur (Kazachstan) Szypunowo (Rosja, Kraj Ałtajski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan)
Jamielita Jan 1901?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.28-1942.02.10
LokalizacjaZambrów Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Gaczyński Zygmunt 1901
Temat