Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (395)
Wolny Stefan 30.10.1903, Kamieńskie (Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1922.08.31-1944.10.16
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Bochnia, Dworzec kolejowy Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Barth (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Dębkowski Marian 08.12.1912, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.12-1945.04.14
LokalizacjaWarszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 KL Buchenwald (Niemcy) Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Gross-Rosen KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Bilska Wanda
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaMirzec Warszawa KL Auschwitz-Birkenau KL Majdanek
Lorens Anna 27.03.1920
TematMichniów – zagłada polskiej wsi
Data wydarzenia1943.07.12-1943.07.13
LokalizacjaMichniów Skarżysko-Kamienna Suchedniów Jędrów (Suchedniów)
Morawski Adolf 15.04.1901
TematMichniów – zagłada polskiej wsi
Data wydarzenia1943.07.12-1943.07.13
LokalizacjaSuchedniów Łączna (woj. świętokrzyskie) Wzdół Rządowy, Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętrzej Marii Panny
Ostachowski Bogdan 1925?, Wilno
TematMichniów – zagłada polskiej wsi
Data wydarzenia1940-1943.07.13
LokalizacjaMichniów Warszawa Rezerwat przyrody Kamień Michniowski Wykus (Góry Świętokrzyskie) Jędrów (Suchedniów) Krzyżka (woj. świętokrzyskie) Chęciny (woj. świętokrzyskie) Bodzentyn Suchedniów Zagórze (gm. Łączna) Kielce
Majchrzyk Władysław
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1939.09.01-1945.05
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Majdanek Brody (pow. starachowicki)
Urbański Zygmunt 01.01.1909
TematMasowa eksterminacja – KL Stutthof
Data wydarzenia1944.03.25-1945.03.09
LokalizacjaWarszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Stutthof Warszawa, ul. Zakroczymska 15
Tauber Henryk 08.07.1917, Chrzanów (woj. małopolskie)
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.07-1945.01.18
LokalizacjaKL Majdanek KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz III (Monowitz) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Kraków, Getto Kraków, Więzienie Żydowskiej Policji Porządkowej, ul. Józefińska 37 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Buchenwald (Niemcy)
Kinselewska Gustawa 1913?
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1940.05.10-1945.01.27
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Paszenda Piotr 26.06.1896, Bottrop (Niemcy)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943-1945.01.27
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” Opole (woj. opolskie)
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.04.27-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz I, Plac apelowy Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Drezno (Niemcy) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Plaskura Władysław 10.05.1905, Łazy (dziś: Orłowa, Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.20-1944.12
LokalizacjaNowy Wiśnicz KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) Łambinowice Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21
Filipowicz Teodor 1891?
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1939.09-1944.10
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Kościan, Więzienie policyjne, ul. Targowa 3 KL Fort VII Posen KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) Bochnia, Dworzec kolejowy Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.10-1945.01.18
LokalizacjaPoznań Lublin KL Ravensbrück (Niemcy) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Auschwitz I Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Theresienstadt (Czechy) Tarnów (woj. małopolskie)
Wiącek Eugeniusz 11.01.1905, Strużki
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.06.30-1943.06.03
LokalizacjaStrużki Warszawa Tursko Wielkie Niekurza Ossala
Brudkowska Aglaida 19.10.1914, Żytomierz (Ukraina)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1944.04-1944.09
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Auschwitz I KL Majdanek KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kula Michał 07.09.1912, Trzebinia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Katowice Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mauthausen-Gusen (Austria)
Menes Łazarz 23.03.1910, Warszawa
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1940.07-1943.08
LokalizacjaWarszawa, ul. Leszno Warszawa, Getto Warszawa, ul. Natolińska 6 Warszawa, ul. Żelazna 76 Warszawa, ul. Gęsia 30 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Miła 64 Warszawa, ul. Gęsia 79 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Nowolipki Warszawa, ul. Karmelicka Pruszków, Dulag 121 Warszawa, ul. Zamenhofa Warszawa, ul. Prosta Warszawa, ul. Wołyńska (ul. Lewartowskiego) Warszawa, ul. Stawki Warszawa, ul. Gęsia (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Okopowa Gołąbki (Warszawa), ul. Śniadeckich 7
Smoch Edward
Temat