Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (5)
Usowski Jan 1898.04.25
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.03.31 - 1941.25.09
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wilno (Litwa) Mołodeczno (Białoruś, obwód miński), stacja kolejowa stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Połąga (Litwa), Obóz internowania Kowno (Litwa), Obóz internowania (Fort V) stacja kolejowa Kowno (Litwa) stacja kolejowa Oszmiana (Białoruś, obwód grodzieński) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) stacja kolejowa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Babynino (Rosja, obwód kałuski), Stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej port Murmańsk (Rosja), koordynaty: port Ponoj (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej port Archangielsk (Rosja), koordynaty: Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Janczulewicz Hieronim 1899
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.08.25
LokalizacjaTalica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kowno (Litwa) Babynino (Rosja, obwód kałuski), Stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
en
Kardasz Adam
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.13
LokalizacjaMoskwa (Rosja) Woronienka (Ukraina) Worochta (Ukraina) Kowno (Litwa) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) Pryłuki (Ukraina) Odessa (Ukraina) Uchta (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi), Stacja kolejowa Charków (Ukraina) Leningrad (Sankt Petersburg, Rosja)
Pierzyński Piotr 1893
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.24
Lokalizacjarejon brasławski (Białoruś, obwód witebski) Kowno, stacja kolejowa (Litwa) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Domanice (woj. mazowieckie)
Rafinski Aleksander
Temat