Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5325)
Białowicz Edmund
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1941.06.20-1941.09.24
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B
Zając Teodozja
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1944
Lokalizacja-
Gelade Eliasz 1893?
TematUpokorzenie, głód i śmierć – getto w Piotrkowie Trybunalskim
Data wydarzenia1940.10-1944.11
LokalizacjaPiotrków Trybunalski, Manufaktura, ul. Sulejowska 45 Warszawa Piotrków Trybunalski, Wielka Synagoga, ul. Jerozolimska 29 Piotrków Trybunalski, Getto Piotrków Trybunalski, ul. Jerozolimska
Remisz Jan 26.08.1879
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.06.11-1945.01
LokalizacjaLas Rakowski (Las Wolborski) Piotrków Trybunalski Piotrków Trybunalski, Getto
Kaszubowski Jan 05.10.1902, Nyguta
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1942
LokalizacjaGdańsk Gdynia Bydgoszcz Wejherowo KL Stutthof
Gwiazdomorski Jan 04.02.1899, Kraków
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1939.11.01-1945
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Kraków KL Auschwitz-Birkenau Wrocław, Więzienie karne, ul. Kleczkowska 35 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy)
Rychlik Czesław 01.06.1909, Wąwoźnica
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.01.05-1945.05.03
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Mauthausen-Gusen (Austria) Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25
Gliński Bogdan 08.12.1921, Sancygniów
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.02-1942.11
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Buchenwald (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) Katowice
Malz Chaim 20.07.1914, Radom
TematUpokorzenie, głód i śmierć – getto w Radomiu
Data wydarzenia1941.04-1943
LokalizacjaSzydłowiec (pow. szydłowiecki) Radom Radom, Getto Glinice
Mańkowski Augustyn 20.05.1890, Warszawa
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.18
LokalizacjaNowy Wiśnicz Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz III (Monowitz) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy) Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Łagisza, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Blechhammer Kędzierzyn-Koźle, Obóz pracy przymusowej
Kuryłowicz Piotr 1918?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.10.12-1942
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Augustów (woj. podlaskie), Budynek Zarządu Wodnego, ul. 29 Listopada 5 Brześć (Białoruś) Workuta (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nukus (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Menes Łazarz 23.03.1910, Warszawa
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1940.07-1943.08
LokalizacjaWarszawa, ul. Leszno Warszawa, Getto Warszawa, ul. Natolińska 6 Warszawa, ul. Żelazna 76 Warszawa, ul. Gęsia 30 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Miła 64 Warszawa, ul. Gęsia 79 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Nowolipki Warszawa, ul. Karmelicka Pruszków, Dulag 121 Warszawa, ul. Zamenhofa Warszawa, ul. Prosta Warszawa, ul. Wołyńska (ul. Lewartowskiego) Warszawa, ul. Stawki Warszawa, ul. Gęsia (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Okopowa Gołąbki (Warszawa), ul. Śniadeckich 7
Piotrowski Feliks
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15-1942.03.18
LokalizacjaWiatłag (Rosja, obwód kirowski) Korzec (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina) Orenburg (Kazachstan) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Filipowicz Maria
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaWzdół Rządowy
Kaczor Stanisława
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaWzdół Rządowy
Reda Kazimiera
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaStrachomin Seroczyn (pow. siedlecki)
Ślumowska Barbara
TematPolacy ratujący Żydów w Warszawie
Data wydarzenia1939-1943
LokalizacjaWarszawa, ul. Chmielna 92 Warszawa, Getto
Konarzewski Władysław
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaMogielnica (pow. grójecki) Bądków (pow. grójecki)
Rozworska Estera
Temat