Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Świadectw w kolekcji (10)
en
Augustyn Bolesław 1902
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09-1942.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Rejon nowolaliński (Rosja, obwód swierdłowski) Samarkanda (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan)
en
Bednarski Bronisław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.29
LokalizacjaOmelana Mała (Ukraina) Teheran (Iran) Klewań (Ukraina) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Komarowskaja (Rosja, obwód archagielski)
en
Białous Edward 03.04.1914, Kantorówka
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.09-1941.11.24
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86/88) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Jercewo (Rosja, obwód archangielski)
en
Burjan Antoni
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12-1940
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Stacja kolejowa Mołodeczno (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Korabelnoje (Rosja, obwód murmański) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Włodzimierz (Rosja, obwód włodzimierski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski)
en
Czaplicki Józef 1899?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09-1942.03.15
LokalizacjaŁunna (Białoruś), Więzienie Homel (Białoruś) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Ługowoje (Kazachstan)
en
Doliński Bohdan
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.20-1942.03.01
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Kowel (Ukraina) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Homel (Białoruś) Obwód północnokazachstański (Kazachstan)
en
Giecold Bolesław 1910?
TematArchipelag Gułag – Obwód tambowski
Data wydarzenia1941.06.11-1941.12.14
LokalizacjaLubcz (Białoruś) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Nowogródek (Białoruś) Tambów (Rosja, obwód tambowski), Więzienie NKWD nr 1, ul. Miczurinskaja 55
en
Gurdak Michał 1913
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.28-1941.07
LokalizacjaBieregajewo (Rosja, obwód tomski)
en
Iwańczuk Stanisława 15.08.1922, Zamłyń (dziś: Ukraina)
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.11
LokalizacjaRymacze (Ukraina) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Stacja kolejowa Rejon kadamżajski (Kirgistan, obwód batkeński) Ust-Niamo (Rosja, obwód archangielski)
en
Martenka Sylwester 14.12.1890, Rzadków
Temat