Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (15)
Frączek Kazimierz 15.12.1914, Tarnów
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.03.23-1944.06.01
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Buchenwald (Niemcy)
Pilecki Jan 27.01.1913, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.06.20-1944.08
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Olszówka Erwin 24.09.1916, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.25-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Buchenwald (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy)
Gorlach Halina 02.07.1908, Strzelno (woj. kujawsko-pomorskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.11.11-1944.09.29
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Buchenwald (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy)
Sperber Karel 1910, Tachov (Czechy)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.10-1945
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen KL Stutthof KL Auschwitz I KL Buchenwald (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Goleszów, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kobiór, Obóz pracy leśnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Flossenbürg (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Bergen-Belsen (Niemcy) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Kahl Tadeusz 27.07.1908, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.10.30-1945.06.15
LokalizacjaKraków, ul. Pędzichów 11 (ul. Dietla 11) KL Ravensbrück (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Wiener Neustadt (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Nordhausen (Niemcy) Magdeburg (Niemcy) Nauen (Niemcy) Ocker (Niemcy) Wittenberga (Niemcy) Kraków, ul. Nowowiejska
Dębkowski Marian 08.12.1912, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.12-1945.04.14
LokalizacjaWarszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 KL Buchenwald (Niemcy) Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Gross-Rosen KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Woycicki Alfred 21.06.1906, Lwów (dziś: Ukraina)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.02.18-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Bochnia, Dworzec kolejowy KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy)
Halbreich Zygfryd 13.11.1909, Dziedzice (woj. śląskie)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.10.18-1945.01.28
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Arbeitslager Gleiwitz I (Gliwice I - filia KL Auschwitz-Birkenau) Siemianowice Śląskie, Obóz pracy przymusowej Laurahütte (filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz II (Gliwice II - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz III (Gliwice III - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz IV (Gliwice IV - filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Gross-Rosen KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Hajduki Wielkie (Chorzów), Obóz pracy przemysłowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy) KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Mikołów
Gawalewicz Adolf 02.09.1916, Lwów (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.01.09-1945
LokalizacjaKL Buchenwald (Niemcy) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Szczepanowski Jan 1909?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.10.09-1945
LokalizacjaZamość, Zakład Karny, ul. Okrzei 14 KL Buchenwald (Niemcy) Zamość, Siedziba Gestapo, ul. Kolegiacka 18 Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Gross-Rosen Brzeg Dolny, Obóz pracy przymusowej (filia KL Gross-Rosen) KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Tauber Henryk 08.07.1917, Chrzanów (woj. małopolskie)
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.07-1945.01.18
LokalizacjaKL Majdanek KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz III (Monowitz) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Kraków, Getto Kraków, Więzienie Żydowskiej Policji Porządkowej, ul. Józefińska 37 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Buchenwald (Niemcy)
Rachwał Stanisława 29.06.1906, Rudki (dziś: Ukraina)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.12-1945.05.24
LokalizacjaNakło nad Notecią Bydgoszcz Rajsko (pow. oświęcimski) KL Buchenwald (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Poznań Poręba (pow. pszczyński) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Kraków, ul. Sobieskiego 5 KL Auschwitz I Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz-Birkenau, Lagerhaus Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Bełżec Niemiecki obóz zagłady Majdanek Niemiecki obóz zagłady Treblinka Wodzisław Śląski KL Treblinka Drezdenko KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Drancy (Francja) Bruksela (Belgia) Zagrzeb (Chorwacja) KL Herzogenbusch (Holandia) KL Theresienstadt (Czechy) Pszczyna Pruszków, Dulag 121 KL Plaszow Berlin (Niemcy) Brzeszcze
Niewiarowicz Roman 15.01.1902, Lwów (dziś: Ukraina)
TematZa cenę życia - konspiracja na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1941.03.07
LokalizacjaWarszawa, ul. Mazowiecka 10 Warszawa, ul. Kredytowa 16 Warszawa, Kino Palladium, ul. Złota 7/9 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pałac Brühla, ul. Wierzbowa 1 Warszawa, Teatr Polski, ul. Karasia 2 KL Buchenwald (Niemcy)
Czosnowska Zofia 02.10.1904, Warszawa
Temat