Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (14)
Głuszczak Józef 1913?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1944
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Majdanek KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Stuhr Oskar Tadeusz 08.10.1891, Kraków
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944.11
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Nowy Wiśnicz, Obóz pracy przymusowej Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Leksandrowa, Cmenarz Ofiar II wojny światowej KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Odrowąż (pow. konecki) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 KL Dachau (Niemcy) Kraków, ul. Kanonicza 11 Bochnia, Dworzec kolejowy Kraków, ul. Kalwaryjska 12
Woycicki Alfred 21.06.1906, Lwów (dziś: Ukraina)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940-1945
LokalizacjaKL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Gross-Rosen KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Grzyb Apolonia 01.05.1893, Uchanie
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.13-1945.04.22
LokalizacjaUchanie KL Auschwitz II (Birkenau) Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Berlin (Niemcy)
Ożóg Waleria 05.08.1899, Rogatka
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.19-1945.04.22
LokalizacjaRogatka (pow. chełmski) Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Berlin (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Szabatowska Teofila 25.03.1907, Mokre
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.12.09-1945
LokalizacjaZamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Mokre (pow. zamojski)
Vogel Natalia 1919?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.03-1945.01
LokalizacjaWarszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna
Obrycki Narcyz 04.09.1896, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.04.07-1945
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Bydgoszcz KL Ravensbrück (Niemcy) Warszawa, Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz)
Myłyk Feliks 03.02.1913, Chorzów
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10.16
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz I Nowy Wiśnicz Bydgoszcz KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21
Jankowska Weronika 1912?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.02 -1945.01.27
LokalizacjaRogatka (pow. chełmski) Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Hrubieszów
Kosiba Stefan 25.12.1908; Krosno
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Kielecczyzna
Data wydarzenia-
Lokalizacja-
Feinsilber Alter (Jankowski Stanisław) 23.10.1910, Stoczek Łukowski
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1936-1945.03
LokalizacjaŁódź Drancy (Francja), Obóz przejściowy Compiègne (Francja), Obóz przejściowy KL Theresienstadt (Czechy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Treblinka Argelès-sur-Mer (Francja) Gurs (Francja) Saint Cyprien (Francja) Terezin (Czechy)
Schlagintweit Willi 05.06.1907
TematMasowa eksterminacja – KL Mauthausen-Gusen
Data wydarzenia1942.10-1943.04
LokalizacjaKL Auschwitz III (Monowitz) KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Flossenbürg (Niemcy) KL Hersbruck (filia KL Flossenbürg, Niemcy)
Bas Ludwik 18.12.1912, Kraków
Temat