Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (7)
en
Czardybon Bernard 18.06.1901, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.16-1944.06
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Chrzanów (woj. małopolskie) Łódź, Polen-Jugendverwahrlager, ul. Przemysłowa Panewniki (Katowice)
en
Epstein Bertold 01.04.1890, Pilzno (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.03.15-1945.01.18
LokalizacjaOslo (Norwegia) Łódź Bredtvet (Norwegia), Więzienie Berg (Norwegia) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt Szczecin KL Theresienstadt (Czechy)
Woicka Józefa 29.05.1902, Tomaszów Mazowiecki
TematTerror na ziemiach wcielonych – Ziemia Łódzka
Data wydarzenia1943.10-1944.01.19
LokalizacjaTomaszów Mazowiecki Dąbrowa nad Czarną
en
Łapiński Stefan 22.08.1905, Markowizna (Słowik, woj. świętokrzyskie)
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Ostrowska
Data wydarzenia1944.10.05-1944
LokalizacjaŁódź Warszawa, ul. Koszykowa 67 Ursus (Warszawa), Fabryka Ursus, ul. Marsa (ul. Traktorzystów) Spellen (Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
Mazur Czesława
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.05-1945
LokalizacjaGrabowo (pow. starogardzki) Wysin Stara Kornica Chojnice Łódź
Fiszgrund Salo 1893
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1939-1943
LokalizacjaBabice (gm. Trojanów) Warszawa, ul. Franciszkańska 29 Warszawa, ul. Niska 5 Warszawa, ul. Ostrowska 14 Warszawa, ul. Wołyńska 27 (ul. Lewartowskiego 27) Warszawa, ul. Krochmalna 11 Warszawa, ul. Ostrowska 7 Warszawa, ul. Pawia 63 Warszawa, ul. Pawia 96 Warszawa, ul. Niska 60 Warszawa, Szpital Dziecięcy Bersohnów i Baumanów, ul. Śliska 51 Warszawa, Wielka Synagoga, ul. Tłomackie 7 Kalisz Włocławek Gdańsk Poznań Łódź Warszawa, ul. Smocza Warszawa, ul. Lubeckiego Warszawa, ul. Miła Warszawa, ul. Rynkowa Trawniki Poniatowo Oświęcim
Skóra Adam
Temat