Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (17)
Hönings Paul 1902?
TematMasowa eksterminacja – KL Sachsenhausen
Data wydarzenia1935-1941
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
Limousin Henri 25.03.1893, Saint Le Noble (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Dachau (Niemcy) Compiègne (Francja), Obóz przejściowy KL Auschwitz-Birkenau Paryż (Francja), Siedziba Gestapo, Rue Lauriston 93 KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Olszówka Erwin 24.09.1916, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.25-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Buchenwald (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy)
Turkiewicz Leszek 1917?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.08.03-1945.07.27
LokalizacjaKL Gross-Rosen KL Mauthausen-Gusen (Austria) Mościska (Ukraina) Bydgoszcz KL Ravensbrück (Niemcy) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) Gródek Jagielloński (Gródek, Ukraina) Lwów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Siedziba Gestapo, ul. Pełczyńska 55 (ul. Witowskiego 55) KL Flossenbürg (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Kaiserwald (Łotwa) Grafenreuth (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Majdanek
Sperber Karel 1910, Tachov (Czechy)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.10-1945
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen KL Stutthof KL Auschwitz I KL Buchenwald (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Goleszów, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kobiór, Obóz pracy leśnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Flossenbürg (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Bergen-Belsen (Niemcy) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Halbreich Zygfryd 13.11.1909, Dziedzice (woj. śląskie)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.10.18-1945.01.28
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Arbeitslager Gleiwitz I (Gliwice I - filia KL Auschwitz-Birkenau) Siemianowice Śląskie, Obóz pracy przymusowej Laurahütte (filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz II (Gliwice II - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz III (Gliwice III - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz IV (Gliwice IV - filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Gross-Rosen KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Hajduki Wielkie (Chorzów), Obóz pracy przemysłowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy) KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Mikołów
Rajewski Ludwik 16.12.1900, Łódź
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.05.10-1944.10.25
LokalizacjaKL Auschwitz I Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Bochnia, Dworzec kolejowy Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
Fiderkiewicz Alfred 2.07.1886, Horodenka (dziś: Ukraina)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1939.09-1945.01.31
LokalizacjaSochaczew KL Majdanek Milanówek, ul. Żwirowa (ul. Fiderkiewicza) Żyrardów Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Grodzisk Mazowiecki KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Dachau (Niemcy) Pruszków, Dulag 121 Mszczonów
Anonim
TematMasowa eksterminacja – KL Dachau
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaKL Dachau (Niemcy) Mątowy Wielkie
Piotrowski Feliks 1912?, Kuchnia
TematGdańsk – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaGdańsk, ul. Drożyny Gdańsk, ul. Abrahama KL Dachau (Niemcy)
Steinhauf Renata
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaMątowy Wielkie KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Stutthof KL Dachau (Niemcy)
Jakusz-Gostomska Wiktoria 16.12.1914
TematIntelligenzaktion na Pomorzu – zbrodnia w Lesie Kartuskim
Data wydarzenia1939.09-1945
LokalizacjaGdańsk Borkowo (pow. kartuski) KL Dachau (Niemcy) Las Kartuski Kaliska (pow. kartuski) KL Stutthof Kartuzy (woj. pomorskie)
Bożymowski Stefan 22.08.1906, Warszawa
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Śródmieścia
Data wydarzenia1944.08
LokalizacjaKL Dachau (Niemcy) Warszawa, Magazyny Waffen-SS, ul. Stawki 4 Warszawa, ul. Muranowska
Ziółkowski Stefan Józef 04.06.1924
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Śródmieścia
Data wydarzenia1944.08.01-1944.09
LokalizacjaKL Dachau (Niemcy) Warszawa, Magazyny Waffen-SS, ul. Stawki 4 Warszawa, Getto, ul. Dzika 17
Pawłowski Roman 1911?
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1940.04.07-1944.04
LokalizacjaSuwałki Suwałki, Więzienie, ul. Dwernickiego 17 KL Soldau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen Niemiecki obóz zagłady Majdanek
Szopińska Wanda
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11.22-1941.01
LokalizacjaKościerzyna Niemojki Głodowo (woj. pomorskie) KL Dachau (Niemcy)
Ignaciuk Aleksander
Temat