Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (18)
Gantek Władysław 30.12.1896
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.01-1942.02.26
LokalizacjaKrymno (Ukraina) Kamień Koszyrski (Ukraina), Stacja kolejowa Karpogory (Rosja, obwód archangielski) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Stacja kolejowa
Iwańczuk Stanisława 15.08.1922, Zamłyń (dziś: Ukraina)
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.11
LokalizacjaRymacze (Ukraina) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Stacja kolejowa Rejon kadamżajski (Kirgistan, obwód batkeński) Ust-Niamo (Rosja, obwód archangielski)
Janczarek Filip
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1941.08
LokalizacjaStacja kolejowa Pińsk (Białoruś, obwód brzeski) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) rejon chołmogorski (Rosja, obwód archangielski)
Proszowski Henryk
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.24 - 1941.09.09
LokalizacjaBirsztany (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Babynino (Rosja, obwód kałuski, rejon babyński), stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Murmański port (Rosja) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wiaźniki (Rosja, obwód włodzimierski), stacja kolejowa Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Batory Nadzieja 1923?, Płaszówka (dziś: Ukraina, obwód rówieński)
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10-1942
LokalizacjaZdołbunów (Ukraina), Stacja kolejowa Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Teheran (Iran) Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Obwód archangielski (Rosja) Kyżył żar (Kazachstan) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski)
Hamuda Czesław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.18-1941.09.08
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Włodzimierz (Rosja) Wołogda (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Murmańsk (Rosja) Moskwa (Rosja) Babynino (Rosja, obwód kałuski, rejon babyński) stacja kolejowa Ryga (Łotwa) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ulbroka (Łotwa), Obóz internowania
Janczulewicz Hieronim 1899
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.08.25
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Kowno (Litwa) Babynino (Rosja, obwód kałuski), Stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Burjan Antoni
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12-1940
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Stacja kolejowa Mołodeczno (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Korabelnoje (Rosja, obwód murmański) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Włodzimierz (Rosja, obwód włodzimierski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski)
Rafinski Aleksander
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Kowno (Litwa), stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Rewranz Emil
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.09.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Olita (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś, obwód miński), stacja kolejowa Murmańsk (Rosja) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Usowski Jan 1898.04.25
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.03.31 - 1941.25.09
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wilno (Litwa) Mołodeczno (Białoruś, obwód miński), stacja kolejowa stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Połąga (Litwa), Obóz internowania Kowno (Litwa), Obóz internowania (Fort V) stacja kolejowa Kowno (Litwa) stacja kolejowa Oszmiana (Białoruś, obwód grodzieński) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) stacja kolejowa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Babynino (Rosja, obwód kałuski), Stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej port Murmańsk (Rosja), koordynaty: port Ponoj (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej port Archangielsk (Rosja), koordynaty: Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Pierzyński Piotr 1893
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.24
Lokalizacjarejon brasławski (Białoruś, obwód witebski) Kowno, stacja kolejowa (Litwa) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Domanice (woj. mazowieckie)
Dajnowicz Stanisław 1914
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06.23
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Rakiszki (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Quizil Ribat (Irak)
Plichta Józef 1900
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.04
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Włodzimierz, stacja kolejowa (Rosja) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Racki Wawrzyniec 1904
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.15 - 1941.10.15
LokalizacjaZambrów (Polska) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Czerwony Bór (Polska), Stacja kolejowa Brin-Nawołok (Rosja, obwód archangielski, rejon chołmogorski) Archangielsk (Rosja), Więzienie NKWD „Zamek więzienny”, ul. Popowa 22
Dopierała Wincenty 1908
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.24 - 1941.09.14
LokalizacjaOlita (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa) Mołodeczno (Białoruś) Orsza (Białoruś) Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Babynino (Rosja, obwód kałuski, rejon babyński) Moskwa (Rosja) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Jarosław (Rosja, obwód jarosławski) Iwanowo (Rosja, obwód iwanowski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Włodzimierz (Rosja, obwód włodzimierski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Arzamas (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Arzamas II (stacja kolejowa, Rosja, obwód niżnonowogrodzki, okręg arzamaski ) Ruzaewka (Rosja, Republika Mordowia, rejon ruzajewski) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Rawicz-Głędzki Witold 1896
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.10 - 1941.11.03
LokalizacjaArchangielsk (Rosja) Nowosiołki (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Hancewicze (Białoruż, obwód brzeski) Lusino, stacja kolejowa (Białoruś, obwód brzeski, rejon hancewicki) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Kułojłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Flinz Kazimierz
Temat