Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (38)
Ważeny Stanisław 1899.10.25
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09 - 1942.02.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Oranki (Rosja, Obwód niżnonowogrodzki), Obóz przejściowy Krutoj Klucz (Rosja, obwód irkucki, rejon tułuński) Buchara (Uzbekistan)
Markiewicz Adolf 1907
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.10
LokalizacjaPołudniewica (Rosja, obwód niżnonowogrodzki, rejon szarinski) Buchara (Uzbekistan)
Urbanowski Winigiusz 1913
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.08
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan)
Gąsiewski Wladysław 1898
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1942.04
LokalizacjaPodczarnuha (Białoruś, obwód grodzieński, rejon grodzieński, sielsowiet Porzecze) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Stiepanówka (Rosja, Kraj Permski, rejon kiziołowski ) Buchara (Uzbekistan) Narpaj (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Wysocki Władysław 1896
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.17 - 1942.09.03
LokalizacjaKoledycze (Białoruś, obwód grodzieński, rejon wołkowyski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Baranowicze (Białoruś) Sosnowka (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki) Obozierskoje (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki), stacja kolejowa Buchara (Uzbekistan) Teheran (Iran)
Służałek Stanisław 1924?
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Obwód swierdłowski (Rosja) Buchara (Uzbekistan)
Byra Paweł 1898 ?
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.13
LokalizacjaKrzywe (Ukraina) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Obwód archangielski (Rosja) Buchara (Uzbekistan)
Zaworska Regina 1922.04.28
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.01
LokalizacjaŁuniniec (Białoruś) Listwiennicznyj (Rosja, obwód archangielski) Nowostrojka (Rosja, obwód archangielski) Obwód bucharski (Uzbekistan)
Jan Chwastek 1900.01.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.27 - 1942.02.15
LokalizacjaRowiny (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Motol (Białoruś, obwód brzeski, rejon janowski) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kirgistan Buchara (Uzbekistan) Grzegorzowice (Polska, województwo małopolskie, powiat krakowski, gmina Iwanowice)
Zaprucki Michał 1911
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.03.07 - 1941.08.01
LokalizacjaJanowo (Białoruś, obwód brzeski, rejon baranowicki) Miczuryńsk (Rosja, obwód tambowski) Połdniewica (Rosja, obwód kostromski) Buchara (Uzbekistan)
Bober Kazimierz 24.06.1899, Chłopy (dziś: Ukraina)
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1941.02.10
LokalizacjaChłopy (Ukraina) Komarno (Ukraina) Lwów (Ukraina) Tinskoy (Rosja, Kraj Krasnojarski), Stacja kolejowa Buchara (Uzbekistan) Podwołoczyska (Ukraina)
Cimet Józef
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.02.05-1942.02.12
LokalizacjaOwoszcznoje (Ukraina, Autonomiczna Republika Krymu, Rejon dżankojski), sowchoz №4 Konserwtrestu im. 8 marca Kołomyja (Ukraina) Krasnodarski Kraj (Rosja) Stalinabad (Duszanbe, Tadżykistan) rejon romitański (Uzbekistan, wilajet bucharski) Buchara (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gmytrasiewicz Jerzy 1918
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.07.16 - 1942.02.03
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Astana (Kazachstan) Buchara (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Goldberg Michał 1913?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.01-1942.03.08
LokalizacjaBaranowicze (Białoruś) Tawda (Rosja, obwód swierdłowski) Owdierino (Rosja, obwód swierdłowski, rejon taboriński) Gʻuzor (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan)
Ciesielski Franciszek 1896
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1941.10
LokalizacjaNucht-Oziero (Wierchowskij, Rosja, obwód archangielski) Buchara (Uzbekistan)
Kozak Zenobiusz 1901?
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.05
LokalizacjaBereźne (Ukraina) Rokitno (Ukraina), Stacja kolejowa Obwód kirowski (Rosja) Buchara (Uzbekistan)
Wilk Ludwik
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.07
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Krasne (Ukraina, obwód lwowski, rejonu złoczowski) Republika Komi (Rosja) Noszul (Rosja, Republika Komi) Buchara (Uzbekistan) Kołchoz im. Kalinina (Uzbekistan, wilajet chorezmijski) Iran Irak Palestyna
Trębiński Jan
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1939.11.25 - 1942.02.10
LokalizacjaJazłowiec (Ukraina) Buhryń (Ukraina, obwód rówieński, rejon hoszczański) Ożenin (Ukraina, obwód rówieński, rejon ostrogski) Szepietówka (Ukraina) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Szujskoe (Rosja, obwód wołogodzki, rejon międzyrzecki) Buchara (Uzbekistan)
Hazik Józef 1910
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.25
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan) Kagan (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Taszkient (Uzbekistan) Gobszor (Rosja, Republika Komi, rejon przyłuski) Lowla (Republika Komi, rejon priłuzski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa
Finkler Gustaw
Temat