Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (16)
Zawistowski Witold 01.05.1915, Ostrów Mazowiecka
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy
Data wydarzenia1941.05.01-1944
LokalizacjaKL Buchenwald (Niemcy) KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Mucha Roman 03.03.1907
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01-1945.03.31
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Krasnoborodow Włodzimierz
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943.05.15-1944
LokalizacjaBerdyczów (Ukraina) KL Buchenwald (Niemcy) KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Rzymełka Jan 18.09.1877, Józefowiec (Katowice)
TematKościół prześladowany
Data wydarzenia1939.10.03-1945.04.15
LokalizacjaWarszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 KL Bergen-Belsen (Niemcy) KL Gross-Rosen Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Branicka Cywja (Sylwia) 20.05.1935, Przedbórz
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1945
LokalizacjaSosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy) KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Mol Helena 13.12.1924, Warszawa
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1943-1945.04.27
LokalizacjaKL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Mechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen Grimma (Niemcy) Münchhausen (Niemcy) Liège (Belgia) Bruksela (Belgia) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Kukla Zbigniew 11.08.1910, Kalwaria Zebrzydowska
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt Tarnów (woj. małopolskie)
Maruszewski Aleksander 1915?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942-1945
LokalizacjaKL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Staszów (woj. świętokrzyskie) KL Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Wiązownica Mała Opatów Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Pałasiński Zdzisław 15.08.1921
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.18-1945
LokalizacjaKL Buchenwald (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mittelbau-Dora (Niemcy) Ryga (Łotwa)
Paudyn Tadeusz 16.12.1899, Radom
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.06.09-1944.11.30
LokalizacjaZakopane Zakopane, Siedziba Gestapo, ul. Chałubińskiego 7 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Dachau (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy)
Češpiva Jan 1912?
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1943.01.25-1944.03
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Warszawa Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bydgoszcz KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) Graz (Austria) KL Flossenbürg (Niemcy) Praga (Czechy)
Kahl Tadeusz 27.07.1908, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.10.30-1945.06.15
LokalizacjaKraków, ul. Pędzichów 11 (ul. Dietla 11) KL Ravensbrück (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Wiener Neustadt (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Nordhausen (Niemcy) Magdeburg (Niemcy) Nauen (Niemcy) Ocker (Niemcy) Wittenberga (Niemcy) Kraków, ul. Nowowiejska
Sperber Karel 1910, Tachov (Czechy)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.10-1945
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen KL Stutthof KL Auschwitz I KL Buchenwald (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Goleszów, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kobiór, Obóz pracy leśnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Flossenbürg (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Bergen-Belsen (Niemcy) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Halbreich Zygfryd 13.11.1909, Dziedzice (woj. śląskie)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.10.18-1945.01.28
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Arbeitslager Gleiwitz I (Gliwice I - filia KL Auschwitz-Birkenau) Siemianowice Śląskie, Obóz pracy przymusowej Laurahütte (filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz II (Gliwice II - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz III (Gliwice III - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz IV (Gliwice IV - filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Gross-Rosen KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Hajduki Wielkie (Chorzów), Obóz pracy przemysłowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy) KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Mikołów
Dattner Roman
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) Rabka-Zdrój Zakopane Nowy Targ KL Mittelbau-Dora
Kaszubski Tadeusz 13.03.1916
Temat