Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (55)
Radomski Józef 1895
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.17 - 1943.02.06
LokalizacjaSiemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86-88) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kazachstan Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Pankiewicz Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.25 - 1942.03.15
LokalizacjaTerebieżów Górny (Białoruś, obwód brzeski, rejon stoliński) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski)
Miastulin Jan 1918?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.05.02-1942.02.22
LokalizacjaKostroma (Rosja, obwód kostromski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Popiel Józef
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11 - 1942.08.19
LokalizacjaBilitówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Grzymałów, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Republika Komi (Rosja) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Merke, stacja kolejowa (Kazachstan, obwód żambylski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Smoliński Emil 1920?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04-1942.02
LokalizacjaLipieck (Rosja, obwód lipiecki) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Załuska Jan 1907?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.28-1941.08.29
LokalizacjaKolłag (Rosja, obwód murmański) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Nukus (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Jankowski Zbigniew 1925?
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.01.12
LokalizacjaRadziwiłłów (Ukraina) Christoforowo (Rosja, obwód kirowski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Hajduk Wiktor 1924?
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.12-1942.01
LokalizacjaMała Dubrowa (Rosja, obwód kirowski) Margʻilon (Uzbekistan)
Bohdziewicz Jan 1891?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02.09 - 1943
LokalizacjaLachowicze (Białoruś) Reytanów (Hruszówka, Białoruś) Obwód jarosławski (Rosja) Korowniki (Rosja, obwód smoleński) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Ługowoje (Kazachstan) Jarosław (Rosja, obwód jarosławski)
Bryja Joachim
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08
LokalizacjaBrzeżany (Ukraina) Bieniawa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon trembowelski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa Kuzioł (Rosja, Repubublika Komi, rejon kojgorodski)
Borysiuk Mateusz 1903?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.20-1942.02
LokalizacjaJuchnowicze (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Karasu (Woroszyłowo, Uzbekistan)
Karczmarczyk Aurelia 09.10.1905, Oświęcim
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10-1942
LokalizacjaChristoforowo (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Czerniawski Michał 1922?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.11-1941.09.26
LokalizacjaWorkutłag (Rosja, Republika Komi) Mińsk (Białoruś) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Lida (Białoruś)
Czaplicki Józef 1899?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09-1942.03.15
LokalizacjaŁunna (Białoruś), Więzienie Homel (Białoruś) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Ługowoje (Kazachstan)
Knap Emilian
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaMuraszy (Rosja, obwód kirowski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa Objaczewo (Rosja, Republika Komi) Kazachstan
Piotrowski Feliks
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15-1942.03.18
LokalizacjaWiatłag (Rosja, obwód kirowski) Korzec (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina) Orenburg (Kazachstan) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Gronostajski Stanisław 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.16 - 1943.02
LokalizacjaNieśwież (Białoruś, obwód miński), sąd grodzki, siedziba NKWD Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Nieśwież (Białoruś, obwód miński), więzienie NKWD Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś) Borysów (Białoruś. Obwód miński) Orsza (Białoruś, obwód witebski) Wielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Serdakowski Walerian 1922?
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.03.23-1941.12.26
LokalizacjaBrześć (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Krasnojarsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Ingasz Niżny (Rosja, Kraj Krasnojarski) Ługowoje (Kazachstan)
Perepecka Franciszek 1909
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.09.08-1941.09.10
LokalizacjaŻabinka (Białoruś) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86/88) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Orenburg (Rosja, obwód orenburski)
Parys Zygmunt
Temat