Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (20)
Kapelańska Leokadia 1920, Radziłów
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1941.05.03-1943
LokalizacjaRadziłów Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Karabułak (Kazachstan) Kusmuryn (Kazachstan) Kitab (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Horoch Andrzej
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.21-1942.03.18
LokalizacjaNieśwież (Białoruś) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Morik Halina 1918?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.04.13-1942.05.22
LokalizacjaTeheran (Iran) Szałdaj (Kazachstan) Kyzyl-Oktyabr (Uzbekistan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Piotrowski Feliks
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15-1942.03.18
LokalizacjaWiatłag (Rosja, obwód kirowski) Korzec (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina) Orenburg (Kazachstan) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Marszycki Bolesław 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.04
LokalizacjaRejtanów (Ukraina, obwód rówieński, rejon młynowski) Krasnoborsk (Rosja, obwód archangielski) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Kokbel (Kazachstan, obwód ałmacki, rejon rajymbecki) Czokpak (Kazachstan)
Maciejewska Regina 1909, Iwieniec (dziś: Białoruś)
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.04.07
LokalizacjaBiełogradowka (Kazachstan, obwód północnokazachstański, rejon Szałakyna) Teheran (Iran) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski)
Lenartowicz Leokadia 1924
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.12.09-1941.11.13
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Siergiejewka (Kazachstan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Orenburg (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Teheran (Iran) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Greszler Wiktor 1905
TematNa zesłaniu – Republika Mari El
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09.30
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) K Koźmodiemiansk (Rosja, Republika Mari El) Tri Rutki (Rosja, Republika Mari El, rejon gornomarijski) Lwów (Ukraina) Żmerynka (Ukraina, obwód winnicki)
Wiktorczyk Jan 1922?
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.10-1941.09.09
LokalizacjaBrzeżany (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Charków (Ukraina) Karabas (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Gok Józef 26.10.1898
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.03-1941.09.30
LokalizacjaBaranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Mińsk (Białoruś) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewdwinłag (Rosja, obwód archangielski) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kyzyłorda (Kazachstan)
Starczewski Bronisław 1908?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08.28
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Ust-Typył (Rosja, obwód swierdłowski) Is (Rosja, obwód świerdłowski) Orenburg (Rosja, obwód orenburski) Czardżou (Türkmenabat, Turkmenistan) Dżambuł (Taraz, Kazachstan) Mary (Turkmenistan) Ługowoje (Kazachstan)
Busk Kazimierz 09.01.1915, Kielce
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.12.05-1942.03
LokalizacjaDolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Republika Karakałpacka (Uzbekistan) Wygoda (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Berdyczów (Ukraina) Sorokłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Małoszujka (Rosja, obwód archangielski) Farab (Otrar, Kazachstan) Kustanaj (Kazachstan) Orenburg (Kazachstan)
Wutke Paweł 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.30 - 1942.03.26
LokalizacjaBaranowicze (Białoruś) Kowel (Ukraina) Chełm Żelechów (Polska, województwo mazowieckie, powiat garwoliński) Brześć (Białoruś) Słonim (Białoruś), Więzienie, ul Sowiecka 56 Orsza (Białoruś) Moskwa (Rosja) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Jercewo (Rosja, obwód archangielski) Żambylski rejon (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan) Nowotroickoje (Kazachstan, obwód kustanajski, rejon karabałycki) Ługowoje (Kazachstan)
Garguliński Antoni 1898.06.06
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10-1942.02.11
LokalizacjaDubowce (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) Hłuboczek Wielki (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) Łowla (Rosja, Republika Komi, rejon przyłuski) Gobszor (Rosja, Republika Komi, rejon przyłuski) Perm (Rosja, Kraj Permski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Orenburg (Rosja, obwód orenburski) Uzbekistan Ługowoje (Kazachstan)
Tyszka Aleksander 1905
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1941.04 - 1941.12.20
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Fieduszko Józef 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.12.04-1941.11.17
LokalizacjaLida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Pietropawłowsk (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Wnuk Józef
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.04.21 - 1942.02.18
LokalizacjaTurka (Ukraina) Użok (Ukraina, obwód zakarpacki, rejon wielkoberezieński),stacja kolejowa Sianki (Ukraina), Stacja kolejowa Skole (Ukraina), Areszt miejski Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Łubnie (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kanin Nos (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Abez (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Orenburg (Rosja, obwód orenburski) Samarkanda (Uzbekistan) Aktobe (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Twerd Sofroniusz Onufry 1887
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.10.20 - 1941.09.09
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Sumy (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Syzrań (Rosja, obwód samarski) Karłag (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Cytrynik Dawid
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24-1942.02.07
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Taraz (Dżambuł, Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Wołogda (Rosja) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Belbałtlag (Rosja, Republika Karelia) Lwów, dworzec Kleparowski, ul. Szewczenko 158 Lwów (Ukraina), Koszary 40 Pułku Piechoty, ul. św. Piotra (ul. Miecznikowa 16) Chełm Warszawa, 1. Szpital Okręgowy im. J. Piłsudskiego, Al. Niepodległości 218
Taratuta Piotr 1895
Temat