Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (7)
Czerniak Zygmunt 1905
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.21-1942.02.27
LokalizacjaTaszłak (Toshloq, Uzbekistan) Fergana (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kiwer (Rosja, obwód archangielski, rejon wiliegodzki) Czeremuszski (Rosja, obwód archangielski, rejon kotłaski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 stacja kolejowa Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński)
Druszer Kazimierz 1890
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.09.11
LokalizacjaOpoczno (Polska, województwo łódzkie) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Siemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Szepietowo (pow. wysokomazowiecki) Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska
Chojnacki Bolesław 1896
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.01.08-1942.09.08
LokalizacjaWołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Siewdwinłag (Rosja, obwód archangielski) stacja kolejowa Penza (Rosja)
Dauksza Izydor
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.11.23 - 1942.02.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Wierchniaja Inta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Chodorowski Jan 1897
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.12.15-1942.02.23
LokalizacjaWasiliszki (Białoruś, obwód grodzieński, rejon szczuczyński) Szczuczyn (Białoruś) Szczuczyn (Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor oo. Pijarów) stacja kolejowa Różanka (Białoruś, obwód grodzieński, rejon szczuczyński) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Słonim (Białoruś) Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Stołpce (Białoruś) Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 stacja kolejowa Krasiwaja (Kazachstan, obwód akmolski, rejon jesilski) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) stacja kolejowa Smoleńsk (Rosja) Moskwa (Rosja) Obwód północnokazachstański (Kazachstan) stacja kolejowa Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki, rejon siemionowski) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski) Usolłag (Rosja, Kraj Permski) Jesil, stacja kolejowa (Kazachstan, obwód akmolski) Astana (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Trzemecki Robert 1894
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.22 - 1942.12.31
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Porozów (Białoruś, obwód grodzieński, rejon świsłocki) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Samarkand (Uzbekistan), Więzienie ul. Babura Mirzo 12
Piątek M.
Temat