Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (10)
Pawlin Jan
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.06.01-1942.02
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Pietropawłowsk Kamczacki (Rosja, Kraj Kamczacki) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Buchara (Uzbekistan)
en
Berkowicz Icko 1906, Różana (dziś: Białoruś)
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.09.17-1942.08
LokalizacjaRóżana (Białoruś) Snów (Białoruś) Żółta Rzeka (Żółte Wody, Ukraina), Obóz pracy przymusowej Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Nieśwież (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Shahrisabz (Uzbekistan)
Bazylewicz Aleksy 1892
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1941.02.03 - 1942.03.01
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Taszkient (Uzbekistan) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja) Dalstroj (Rosja) Omsk (Rosja) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Barbachowski Władysław 1903
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10 - 1941.08.24
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Mińsk (Białoruś) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Magadan (Rosja, obwód magadański) Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Sol-Ileck (Rosja, obwód orenburski) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Saratów (Rosja, obwód saratowski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Buczyński Michał 28.09.1892
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.11.23-1942.02.07
LokalizacjaKamionka Strumiłowa (Kamionka Bużańska, Ukraina) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Omsk (Rosja, obwód omski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Samarkanda (Uzbekistan) Konotop (Ukraina, obwód sumski) Charków (Ukraina) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski)
Bondus Piotr 1904?
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.10 - 1942.02.17
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Jezupol (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Magadan (Rosja, obwód magadański)
Szelwach Władysław 1911?
TematNa zesłaniu – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.11.09-1942.02.24
LokalizacjaTrembowla (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Omsk (Rosja, obwód omski) Ałma-Ata (Ałmaty, Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
en
Czajkowski Leon 10.01.1913, Dobra
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.10-1942.02.15
LokalizacjaLesko Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Magadan (Rosja, obwód magadański) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Gʻuzor (Uzbekistan) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Republika Karakałpacka (Uzbekistan)
Mleczko Henryk
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.11.10-1942.03.28
LokalizacjaMoskwa (Rosja) Berezwecz (Głębokie, Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja, obwód magadański) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Omsk (Rosja, obwód omski) Taszkent (Uzbekistan) Mińsk (Białoruś) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Irkuck (Rosja, obwód irkucki) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski)
Beker Władysław 1911
Temat