Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (1722)
Sperber Karel 1910, Tachov (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.11.01-1945
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Sandbostel (Niemcy), Stalag X B
Pieniążek Stanisław 1904?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.13-1945.01.27
LokalizacjaUchanie, Kościół Wniebowzięcia NMP, ul. Grabowiecka 5 Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei KL Auschwitz-Birkenau
Ornat Hipolit 1888?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.13-1944
LokalizacjaUchanie, Kościół Wniebowzięcia NMP, ul. Grabowiecka 5 Rozkoszówka Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei KL Auschwitz-Birkenau
Gruszecka Aniela 1902?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01-1945.04.22
LokalizacjaDańczypol Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei KL Auschwitz-Birkenau Berlin (Niemcy)
Krzyszczuk Teofil 1907?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01-1945.01.27
LokalizacjaDańczypol Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei KL Auschwitz-Birkenau
Ornat Hipolit 1898?
TematLebensraum – germanizacja Zamojszczyzny
Data wydarzenia1943.01.13-1944
LokalizacjaUchanie, Kościół Wniebowzięcia NMP, ul. Grabowiecka 5 Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei Rozkoszówka KL Auschwitz-Birkenau
Grzyb Apolonia 1897?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.13-1945.04.22
LokalizacjaUchanie Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei KL Auschwitz-Birkenau Berlin (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Pieniążek Stanisław 1904?
TematLebensraum – germanizacja Zamojszczyzny
Data wydarzenia1943.01.13-1943
LokalizacjaUchanie, Kościół Wniebowzięcia NMP, ul. Grabowiecka 5 Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei KL Auschwitz-Birkenau
Łomnicka Anna 1935?
TematPrzerwane dzieciństwo – Ziemia Radomska
Data wydarzenia1939.09.08-1945.05
LokalizacjaLas Gliniański KL Auschwitz-Birkenau Długowola Pierwsza
Bajer Jan 1915, Krzyżanna
TematGdańsk – terror na co dzień
Data wydarzenia1941-1945
LokalizacjaGdańsk, Stalag XX B/Z Danzig-Oliva KL Stutthof
Bajer Jan 1915, Krzyżanna
TematGdańsk – terror na co dzień
Data wydarzenia1942-1945
LokalizacjaKL Stutthof Gdańsk, Stalag XX B/Z Danzig-Oliva Gdańsk, Las Lipnik Gdańsk, VII Dwór
Makowska Janina 26.11.1906
TematEgzekucje uliczne w Warszawie
Data wydarzenia1943.12.14-1945.01
LokalizacjaWarszawa, pl. Teatralny KL Auschwitz-Birkenau Warszawa, Stare Miasto Grodzisk Mazowiecki Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Odrowąż (pow. konecki) Pruszków, Dulag 121
Bączkowska Anna 1873?, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1944.08.08-1945.01.27
LokalizacjaWarszawa, Kościół św. Wojciecha, ul. Wolska 76 Pruszków, Dulag 121 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Warszawa, ul. Młynarska 25 b Warszawa, ul. Wronia/ ul. Żytnia Pruszków
Odechowska Zofia 25.06.1921, Lublin
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Mokotowa
Data wydarzenia1944.08.01-1944.09.27
LokalizacjaKL Stutthof Warszawa, ul. Puławska Warszawa, ul. Dworkowa Warszawa, ul. Belgijska Warszawa, Szpital Sióstr Elżbietanek, ul. Goszczyńskiego 1 Pruszków, Dulag 121 Warszawa, ul. Różana Warszawa, Fort Mokotów
Rygiel Wanda 26.02.1897
TematOchota '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.10-1944.08.11
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Warszawa, Targowisko Banacha, ul. Grójecka 95 Warszawa, Targowisko Banacha, ul. Grójecka 95 Odrowąż (pow. konecki) Pruszków, Dulag 121 Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2
Koseski Mieczysław 1915?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1943
LokalizacjaŁuck (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Wiecki Jan
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11-1941.03
LokalizacjaGrabowo (pow. starogardzki) Chotycze Klincz (Wielki Klincz) Toruń Głodowo (woj. pomorskie) KL Stutthof Wysin
Bielecka Julia 10.01.1900, Dołkowce (Białoruś)
TematPruszków – miasto wypędzonych
Data wydarzenia1944.08.06-1945.01.16
LokalizacjaPruszków, Dulag 121
Malecki Leon 09.02.1922, Stanica Slamihinskaja (Żałpaktal, Kazachstan)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1944.08.10-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna Warszawa, ul. Raszyńska 44 Warszawa, Zieleniak, ul. Grójecka/ul. Opaczewska Pruszków, Dulag 121
Rycyk Feliksa 09.10.1907
Temat