Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (38)
Grac Maria 24.03.1924, Starostaw (dziś: Ukraina)
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940-1942.04.05
LokalizacjaMargʻilon (Uzbekistan) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Rabicz Malwina
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.01.16-1942
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Margʻilon (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski)
Barachowski Jan 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.08.18
LokalizacjaTalica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Równe (Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Republika Komi (Rosja) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Wawszczak Jan 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) stacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Rozwadowski Eugeniusz 1917
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.28-1941.09.18
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Teheran (Iran) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Tur Kazimierz 1902
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.01 - 1941.06
LokalizacjaBiała Podlaska Równe (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Filipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Gajdel Amelia 01.10.1908, Czuprynowo
TematArchipelag Gułag – Republika Mordowii
Data wydarzenia1939.12.27-1943.03.06
LokalizacjaŁomża, Więzienie, al. Legionów 36 Gomel (Homel, Białoruś) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Gʻuzor (Uzbekistan) Potʹma (Rosja, Republika Mordowii)
Wojtas Jan 1904?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1942.08.22
LokalizacjaZaleszczyki (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ostra Góra (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Iwano-Frankowe (Janów, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skniłów (Lwów, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Baranowski Piotr 1899.06.24
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) stacja kolejowa Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamionka Las (Kamionki, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Fojcik Wilhelm 1897.04.17
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.15-1941.09.23
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tarnopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Husiatyn, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Zaleszczyki (Ukraina, obwód tarnopolski) Lwów (Ukraina) Złoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Tucki Józef 1917?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-19-1941.08.25
LokalizacjaBrzeżany (Ukraina) Rzeszów Warszawa Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Susk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowe Tomaszgród (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Równe (Ukraina) Korzec (Ukraina)
Dybowska Aniela 13.04.1912, Łódź
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.01.13- 1942.10.19
LokalizacjaZaręby Kościelne Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Brześć (Białoruś) Potʹma (Rosja, Republika Mordowii) Ługowoje (Kazachstan) Margʻilon (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Finkler Gustaw
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.22-1942.08.12
LokalizacjaBandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Karkin Batasz (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kurgan (Uzbekistan, wilajet taszkencki) Taszkent (Uzbekistan) Kijów (Ukraina) Smiła (Ukraina, obwód czerkaski, rejon czerkaski) dworzec kolejowy Penza (Rosja)
Natali Urszula 26.11.1923
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1942.08.13
LokalizacjaLwów (Ukraina) Żełdykara (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański, rejon ajagozski), Sowchoz „Mynbułak”- Ferma nr 1 rejon saryagaszski (Kazachstan, obwód turkiestański) Czokpak (Kazachstan) Wrewskij (Olmazor, Uzbekistan) Iran Chanakin (Irak) Izrael Quizil Ribat (Irak)
Tyjara Michał
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.10 - 1941.11.14
LokalizacjaKowel (Ukraina) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Więzienie NKWD (Zamek) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Pietropawłowsk (Kazachstan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Gabryś Antonina 17.06.1910, Lubatowa (pow. krośnieński)
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.24
LokalizacjaStaraja Baza (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Kowalska J.
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.01-1942.07.26
LokalizacjaNowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Omsk (Rosja, obwód omski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Pińsk (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Brześć (Białoruś) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Łubianka”, ul. Bolszaja Łubianka 2 Mereczowszczyzna (Białoruś) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Pietropawłowsk (Kazachstan) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Kosów Poleski (Kosów, Białoruś) Chanty-Mansyjsk (Rosja, Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny – Jugra) Czokpak (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Rokieta Stanisław 1900?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.13-1942.02.12
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Kotłówka (woj. mazowieckie) Mińsk (Białoruś) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Wilajet bucharski (Uzbekistan) Dżałał-Abad (Kirgistan) Ługowoje (Kazachstan) Margʻilon (Uzbekistan) Siemiatycze Czarna Wieś (Czarna Białostocka) Obwód pawłodarski (Kazachstan)
Fingerhut Salomon 1896
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.30-1942.03.07
LokalizacjaŁuck (Ukraina) Lwów (Ukraina) Rejon wierchnietojemski (Rosja, obwód archangielski) Czokpak (Kazachstan)
Kwiatkowska Teresa
Temat