Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (20)
Baranowska Władysława
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1941.05.12-1942.06.13
LokalizacjaSyrdaria (Uzbekistan) Teheran (Iran) Gʻuzor (Uzbekistan)
Kowalski Teodor 1918
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1941.08.09
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Hoffman Felicjan 1909?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.06.10-1941.08.23
LokalizacjaKalwaria (Litwa), Obóz interniowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Niewiadomska Maria 20.02.1908
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1942.01.29
LokalizacjaRejon Tajynsza (Kazachstan, obwód północnokazachstański); Kartały (Rosja, obwód czelabiński) Gʻuzor (Uzbekistan)
Trzemecki Robert 1894
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.22 - 1942.12.31
LokalizacjaWołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 Porozów (Białoruś, obwód grodzieński, rejon świsłocki) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Samarkanda (Uzbekistan), Więzienie ul. Babura Mirzo 12
Dolińska Antonina 26.09.1906
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.10
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja) Gʻuzor (Uzbekistan)
Balawender Antonina
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10-1942.11.01
LokalizacjaDżetygara (Żytikara, Kazachstan) Teheran (Iran) Bredy (Rosja, obwód czelabiński) Qamashi (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Pleśniak Stanisław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.27-1941.07.30
LokalizacjaKamień Koszyrski (Ukraina) Brody (Ukraina) Złotonosza (Ukraina) Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wójtowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wilk Ludwik
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.07
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Krasne (Ukraina, obwód lwowski, rejonu złoczowski) Republika Komi (Rosja) Noszul (Rosja, Republika Komi) Buchara (Uzbekistan) Kołchoz im. Kalinina (Uzbekistan, wilajet chorezmijski) Iran Irak Palestyna
Forysz Piotr 1901
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1941
LokalizacjaWojeoziero (Rosja, obwód archangielski, rejon chołmogorski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Chimboy (Uzbekistan, Karakałpacja) Zarmitan (Uzbekistan, rejon koszrabacki)
Kąkol Maria
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1941.08.13
LokalizacjaNoszul (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Ławnicka Roma 12.04.1923, Kułaki
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1941.06.20-1942.03.29
LokalizacjaObwód aktobski (Kazachstan) Akkemir (Kazachstan) Teheran (Iran)
Kleczkowski Kazimierz 29.11.1924
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.03.24-1943.01.31
LokalizacjaPostawy (Białoruś) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś) Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Obwód archangielski (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Niedziółka Stefan 1901
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.06.30
Lokalizacja-
Lisica Jadwiga 03.01.1924, Krzemieniec (dziś: Ukraina)
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Krzemieniec (Ukraina), Gimazjum samorządowe, ul. Zaułek Trynitarski (ul. Czernichowskiego 8) Rejon leński (Rosja, obwód archangielski) Krzemieniec (Ukraina), Stacja kolejowa Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Makowski Józef 1913
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07-1941
LokalizacjaWorniany (Białoruś) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Wilno (Litwa), ul. Antokolska (ul. Antakalnio) Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kołotowo (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski)
Karczmarczyk Aurelia 09.10.1905, Oświęcim
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10-1942
LokalizacjaChristoforowo (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Ostrowska Aniela 28.08.1908
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1942.07.06
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Stryj (Ukraina) Teheran (Iran) Proletaryje (Rosja, obwód swierdłowski)
Chojecka Maria 11.03.1903
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.06.01
LokalizacjaPawłodar (Kazachstan) Teheran (Iran) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Lebiażje (Akku, Kazachstan, obwód pawłodarski) Beskaragaj (Kazachstan) Kitab (Uzbekistan) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Borasińska Helena 05.05.1898, Goszczyno (pow. płocki)
Temat