Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (434)
Maliszewski Stefan 23.05.1912, Warszawa
TematJeńcy sowieccy w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.01-1942
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof
Sieburth Robert
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1945
LokalizacjaSosnowiec (woj. śląskie), Dulag, ul. 1 Maja Warszawa Kraków KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Lwów (Ukraina) Paryż (Francja)
Obrycki Narcyz 04.09.1896, Warszawa
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.05.12-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Jeleń Piotr 15.01.1921, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.05-1943.10
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz III (Monowitz)
Jędrusiak Michalina 29.09.1906, Kraków
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.31- 1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Kościuszko Janina 17.05.1897, Chrzanów?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.02.26-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci
Jona Enrica 11.02.1910, Asti (Włochy)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1944.06.30-1945.04
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Leśna (pow. lubański)
Kulka Erich 18.02.1911, Vsetín (Czechy)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942-1945.01
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Theresienstadt (Czechy) Hamburg (Niemcy) Schwarzholz (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Budapeszt (Węgry) KL Buchenwald (Niemcy)
Kuźma Władysław 28.03.1910, Falęcice
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.11.20-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof
Gojny Walter 12.04.1906, Opole
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.12.18-1941.01
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Katowice
Vuksanović Novka 1918?
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.06.24-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Poznań KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Belgrad (Serbia) Łódź KL Theresienstadt (Czechy)
Kula Michał 07.09.1912, Trzebinia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.08.15-1945.01.22
LokalizacjaBydgoszcz KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Pszczyna KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10
Szuszkiewicz Roman 24.03.1907, Stryj (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.01-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof
Liszka Edward 25.07.1920, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaKL Flossenbürg (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7
Cyba Eugeniusz 07.12.1921, Sosnowiec
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof
Paczyński Józef 29.01.1920, Wadowice
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.14-1944
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Bydgoszcz KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Flossenbürg (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Goleszów, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Wiatr Mieczysław 02.04.1917, Stary Sącz
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.19
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Schwarzwald (Niemcy)
Krokowski Jan 08.05.1921, Nowy Sącz
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10.28
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Nowy Sącz
Długosz Jan 14.10.1922, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.25-1942.05.12
LokalizacjaOdrowąż (pow. konecki) KL Auschwitz-Birkenau Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2
Reyman Jan 21.10.1902, Kraków
Temat