Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (23)
Mandelbaum Henryk 15.12.1922, Olkusz
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1944.05.01-1944.05.01
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Wrotniak Julia 28.12.1916, Zamość
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.10.07-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz I Warszawa Wilno (Litwa) KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Plac apelowy Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9
Nagraba Ludwik 19.08.1910, Kraków
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1941.02.15-1944.10.26
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Buchenwald (Niemcy)
Smoleń Kazimierz 15.11.1917, Łysa Góra (pow. brzeski)
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1943.01.14-1945.01.29
LokalizacjaKraków Nowy Sącz, Siedziba Gestapo, ul. Czarnieckiego 13 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Brzeszcze
Feinsilber Alter (Jankowski Stanisław) 23.10.1910, Stoczek Łukowski
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1936-1945.03
LokalizacjaŁódź Drancy (Francja), Obóz przejściowy Compiègne (Francja), Obóz przejściowy KL Theresienstadt (Czechy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Treblinka Argelès-sur-Mer (Francja) Gurs (Francja) Saint Cyprien (Francja) Terezin (Czechy)
Dragon Szlama 19.03.1920, Żuromin
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.12.07-1944.05
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II Mława, Getto
Tauber Henryk 08.07.1917, Chrzanów (woj. małopolskie)
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.07-1945.01.18
LokalizacjaKL Majdanek KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz III (Monowitz) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Kraków, Getto Kraków, Więzienie Żydowskiej Policji Porządkowej, ul. Józefińska 37 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Buchenwald (Niemcy)
Gutman Simon 1923?
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.03.27-1945.01.27
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kinselewska Gustawa 1913?
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1940.05.10-1945.01.27
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Nagraba Ludwik 19.08.1910, Kraków
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942-1943
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Budziaszek Maria 08.09.1920, Kraków
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.10-1944.10.20
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Drezno (Niemcy)
Liberman Dawid 17.01.1912, Sosnowiec
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.06.07-1944
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Mechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Müller Filip 1921?
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.04-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Rosin Arnošt 20.03.1913, Snina (Słowacja)
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942-1945.03
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bratysława (Słowacja)
Zycher 1906?
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1943.06 -1944.10
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26
Nagraba Ludwik 19.08.1910, Kraków
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.01.12-1943
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I
Skotnicki Jerzy 12.02.1902, Łódź
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1943.06-1945.01.27
LokalizacjaKL Majdanek Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Mandelbaum Henryk 15.12.1922, Olkusz
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Dąbrowa Górnicza, Getto Sosnowiec (woj. śląskie), Getto Sosnowiec (woj. śląskie), Siedziba Gestapo, ul. Żytnia 8 KL Gross-Rosen Jastrzębie-Zdrój
Mandelbaum Henryk 15.12.1922, Olkusz
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1944.05-1945
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau)
Rosin Arnošt 20.03.1913, Snina (Słowacja)
Temat