Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (33)
Horczak Krystyna 23.03.1914, Warszawa
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1943.12.19-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau)
Stromberger Maria 16.03.1898, Metnitz (Austria)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.07.01-1945.01
LokalizacjaChorzów (woj. śląskie) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Berlin (Niemcy) Praga (Czechy) Katowice KL Dachau (Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy)
Woycicki Alfred 21.06.1906, Lwów (dziś: Ukraina)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.04.27-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz III (Monowitz)
Hołuj Tadeusz 23.11.1916, Kraków
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.09.04-1945.01.18
LokalizacjaWarszawa KL Mauthausen-Gusen (Austria) Lublin Łódź KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Brzeszcze KL Theresienstadt (Czechy) Londyn (Wielka Brytania) KL Buchenwald (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Kuryłowicz Adam 21.12.1890, Kłyżów (woj. podkarpackie)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1941.05-1945.01.18
LokalizacjaLublin Kraków Nowy Wiśnicz Warszawa Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Paryż (Francja) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Buchenwald (Niemcy)
Lasocka-Estreicher Teresa 22.02.1905, Monasterzyska (dziś: Ukraina)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.04.27-1945.01.18
LokalizacjaKraków KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I Brzeszcze Sosnowiec (woj. śląskie)
Pilecki Jan 27.01.1913, Warszawa
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.06.20-1944.10
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Bochnia, Dworzec kolejowy
Taul Roman 28.02.1917, Bytom
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.06.24-1944.09.30
LokalizacjaKraków KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Mol Helena 13.12.1924, Warszawa
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1943-1945.04.27
LokalizacjaKL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Mechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen Grimma (Niemcy) Münchhausen (Niemcy) Liège (Belgia) Bruksela (Belgia) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Cohen Lily 09.07.1921, Saloniki (Grecja)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1944.03-1945.04
LokalizacjaMechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Goldsztein Ludwika 02.07.1916, Wierowna (Rosja)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1943.05.28-1945
LokalizacjaMechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bruksela (Belgia)
Mikusz Józef 23.08.1914, Zabrze
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.12-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Morawski Adam 09.10.1902, Poznań
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.06.14-1941.09
LokalizacjaKL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie)
Bucki Stanisław 22.10.1899, Rożek
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.06-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek”
Głuch Henryk 12.07.1896, Jaworzno
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.12.18-1942.04
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Bochnia, Dworzec kolejowy KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Barth (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Lasocka-Estreicher Teresa 22.02.1905, Monasterzyska (dziś: Ukraina)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Theresienstadt (Czechy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Gransberg Bolesław 18.01.1930
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1943.01-1945
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Wąsowicz Tadeusz 29.07.1906, Limanowa
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1922.08.31-1944.10.16
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau)
Hołuj Tadeusz 23.11.1916, Kraków
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1932-1945
LokalizacjaTrzebinia (woj. małopolskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kraków Sosnowiec (woj. śląskie) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) KL Bergen-Belsen (Niemcy) Kraków, Dom Związku Artystów Plastyków im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Łobzowska 3 Tulon (Francja) KL Dachau (Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy) Będzin
Weszke Wacław 1905?
Temat