Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9551)
Barabasz Alfred 16.06.1913, Karwina (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada
Klorczyk Anna 20.07.1920, Kończyce Małe
TematPolacy ratujący Żydów na Kielecczyźnie
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski Poznań Kończyce Małe
Grudzień Piotr 1900?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaBudzyń (woj. świętokrzyskie)
Izdebska Danuta
TematPolacy ratujący Żydów na Kielecczyźnie
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski, Getto Poznań
Widymski Leopold Stefan 19.06.1888, Lwów (dziś: Ukraina)
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaKraków, Izba Przemysłowo-Handlowa, ul. Długa 1 Jelenia Góra (woj. dolnośląskie) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7
Jaworska Krystyna 17.04.1925, Skawina
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau
Mandelbaum Henryk 15.12.1922, Olkusz
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Dąbrowa Górnicza, Getto Sosnowiec (woj. śląskie), Getto Sosnowiec (woj. śląskie), Siedziba Gestapo, ul. Żytnia 8 KL Gross-Rosen Jastrzębie-Zdrój
Szuszkiewicz Roman 24.03.1907, Stryj (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.01-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof
Dziuba Władysław 1895?, Kielce
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1944.08-1944.11
LokalizacjaKielce, Huta Ludwików, ul. Zagnańska 27 Kielce, Obóz pracy przymusowej „Henryków”, ul. Młynarska 133 (ul. Mielczarskiego) Kielce, Obóz pracy przymusowej Jasna-Stolarska, ul. Jasna/ ul. Stolarska
Kobylińska Maria
TematPrzerwane dzieciństwo – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1943.08.05-1943.08.05
LokalizacjaStępków
Biernacka Kamila
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1944.06.20-1944.06.30
LokalizacjaWola Uhruska
Raczyński Czesław
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1944 - 1944
LokalizacjaWola Uhruska
Pakuła Jacek
TematPrzerwane dzieciństwo – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1944.03-1944.09
LokalizacjaChełm Wola Uhruska
Wróblewska Barbara
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
Lokalizacja-
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.09-1942.09
LokalizacjaGmina Górno Kielce Łagów (woj. świętokrzyskie) Bieliny (pow. kielecki) Wola Jachowa
Gądek Franciszka 1898?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.11.11-1943.11.11
LokalizacjaBrzeście (pow. pińczowski)
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.08.05-1944.08.05
LokalizacjaGmina Górno Daleszyce Nowa Słupia Wola Jachowa
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.06.23-1943.06.23
LokalizacjaKrajno-Parcele Bieliny (pow. kielecki)
Włodarczyk Krzysztof
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1944.04.03-1944.04.03
LokalizacjaWola Mysłowska Lisikierz
Górzyńska Danuta
Temat