Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (7015)
Górajek Kazimierz 03.03.1915
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20-1942
LokalizacjaKowel (Ukraina) Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponikwa (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Dzieleńce (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Owczarzak Maria 1903?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.20-1942
LokalizacjaOstaszków (Rosja, obwód twerski), Obóz jeniecki NKWD Leonidowka (Kazachstan) Akmolińsk (Astana, Kazachstan)
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.09-1942.09
LokalizacjaGmina Górno Kielce Łagów (woj. świętokrzyskie) Bieliny (pow. kielecki) Wola Jachowa
Sala Michał 1892?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939-1945
Lokalizacja-
Zając Teodozja
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1944
Lokalizacja-
Kuryłowicz Piotr 1918?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.10.12-1942
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Augustów (woj. podlaskie), Budynek Zarządu Wodnego, ul. 29 Listopada 5 Brześć (Białoruś) Workuta (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nukus (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Bieniasiewicz Józef 1897
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.01.10-1941.04.15
LokalizacjaPostawy (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Orsza (Białoruś)
Kaszubowski Jan 05.10.1902, Nyguta
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1942
LokalizacjaGdańsk Gdynia Bydgoszcz Wejherowo KL Stutthof
Sala Józef 1894?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.06.29-1944.05
Lokalizacja-
Staszewski Jan 1885?, Mniowice
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Saltarski Stefan 1913, Czarkowy
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Piotrowski Feliks
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15-1942.03.18
LokalizacjaWiatłag (Rosja, obwód kirowski) Korzec (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina) Orenburg (Kazachstan) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Gliński Bogdan 08.12.1921, Sancygniów
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.02-1942.11
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Buchenwald (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) Katowice
Nowak Zygmunt
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaZalesinek (Piaseczno, pow. piaseczyński) Radom Grójec, ul. Piłsudskiego Gołków (Piaseczno, pow. piaseczyński), ul. Okrężna Zalesie Dolne (Piaseczno, pow. piaseczyński) Piaseczno (pow. piaseczyński)
Nowak Władysława
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaZalesie Dolne (Piaseczno, pow. piaseczyński)
Kostek Michalina
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Lwowskiej
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaMikulińce (Ukraina)
Kopeć Izabela
TematPolacy ratujący Żydów w Warszawie
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaWarszawa
Sikora Zyta
TematPolacy ratujący Żydów w Małopolsce
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaBrzeziny (pow. ropszycko-sędziszowski) Dębica (woj.podkarpackie)
Segiet Maria
Temat