Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (27)
Dudek Władysław 16.06.1920, Radogoszcz
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1944
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I
Lasocka-Estreicher Teresa 22.02.1905, Monasterzyska (dziś: Ukraina)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Theresienstadt (Czechy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Hołuj Tadeusz 23.11.1916, Kraków
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1932-1945
LokalizacjaTrzebinia (woj. małopolskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kraków Sosnowiec (woj. śląskie) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) KL Bergen-Belsen (Niemcy) Kraków, Dom Związku Artystów Plastyków im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Łobzowska 3 Tulon (Francja) KL Dachau (Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy) Będzin
Głuszczak Józef 1913?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1944
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Majdanek KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Grabczyński Jan 21.05.1908, Tarnów (woj. dolnośląskie)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.12-1944.05
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kłodziński Stanisław 04.05.1918, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaBydgoszcz KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Sosnowiec (woj. śląskie) Dęblin
Głowa Stanisław 1898?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1943
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Babice (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Flossenbürg (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Bartel Erwin 02.03.1923, Oświęcim
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.06.06-1943
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Mandelbaum Henryk 15.12.1922, Olkusz
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1944.05-1945
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau)
Porębski Henryk 01.07.1911, Solka (Rumunia)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1944.12
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Majdanek KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz-Birkenau, Lagerhaus KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mauthausen-Gusen (Austria)
Woycicki Alfred 21.06.1906, Lwów (dziś: Ukraina)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940-1945
LokalizacjaKL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Gross-Rosen KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Smoleń Kazimierz 15.11.1917, Łysa Góra (pow. brzeski)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.28-1945.01.20
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Radom, Siedziba Gestapo, ul. Kościuszki 6 Łódź, Getto Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kulka Erich 18.02.1911, Vsetín (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Theresienstadt (Czechy) Katowice, Siedziba Gestapo, ul. Powstańców 31 KL Dachau (Niemcy)
Myłyk Feliks 03.02.1913, Chorzów
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06-1944.10.16
LokalizacjaBędzin KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Pilecki Jan 27.01.1913, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1945
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Pałasiński Zdzisław 15.08.1921
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.18-1945
LokalizacjaKL Buchenwald (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mittelbau-Dora (Niemcy) Ryga (Łotwa)
Kulka Otto 1933?
TematNa pokaz – Familienlager Theresienstadt
Data wydarzenia1942-1945
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Theresienstadt (Czechy) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kraus Otto 07.09.1909, Klášterní Skalice (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942-1945
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Neuhammer am Queis (Niemcy), Stalag VIII E (Świętoszów, woj. dolnośląskie) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Foltynova Vera 1919?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaCzeskie Budziejowice (Czechy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Stapf Adam 01.08.1907, Tarnów
Temat