Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (7)
en
Bicz Bolesław 01.04.1889, Sporysz (pow. bielski)
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1939-1945.05.05
LokalizacjaOświęcim KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Wiedeń (Austria)
Wasilewski Dymitr 27.05.1912, Brasław (dziś: Białoruś)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.09.15-1944.06.19
LokalizacjaMińsk (Białoruś), Siedziba Gestapo, ul. Ostrowskiego 7 (ul. Rakowska 7) Słoboda (Białoruś) Głębokie (Białoruś) Mińsk (Białoruś) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna Mińsk (Białoruś), Getto
en
Hanuszek Tadeusz 11.07.1922, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.04.20-1945.05.05
LokalizacjaKraków, ul. Gramatyka 51 Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz I
en
Głowacki Czesław 1921?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.08.16-1945.06.13
LokalizacjaWarszawa KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Mysłowice (woj. śląskie) Sosnowiec (woj. śląskie)
en
Rachwał Stanisława 29.06.1906, Rudki (dziś: Ukraina)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.12-1945.05.24
LokalizacjaNakło nad Notecią Bydgoszcz Rajsko (pow. oświęcimski) KL Buchenwald (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Poznań Poręba (pow. pszczyński) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Kraków, ul. Sobieskiego 5 KL Auschwitz I Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz-Birkenau, Lagerhaus Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Bełżec Niemiecki obóz zagłady Majdanek Niemiecki obóz zagłady Treblinka Wodzisław Śląski KL Treblinka Drezdenko KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Drancy (Francja) Bruksela (Belgia) Zagrzeb (Chorwacja) KL Herzogenbusch (Holandia) KL Theresienstadt (Czechy) Pszczyna Pruszków, Dulag 121 KL Plaszow Berlin (Niemcy) Brzeszcze
Kahl Tadeusz 27.07.1908, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.10.30-1945.06.15
LokalizacjaKraków, ul. Pędzichów 11 (ul. Dietla 11) KL Ravensbrück (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Wiener Neustadt (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Nordhausen (Niemcy) Magdeburg (Niemcy) Nauen (Niemcy) Ocker (Niemcy) Wittenberga (Niemcy) Kraków, ul. Nowowiejska
en
Fiderkiewicz Alfred 2.07.1886, Horodenka (dziś: Ukraina)
Temat