Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (22)
Schlagintweit Willi 05.06.1907
TematMasowa eksterminacja – KL Mauthausen-Gusen
Data wydarzenia1942.10-1943.04
LokalizacjaKL Auschwitz III (Monowitz) KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Flossenbürg (Niemcy) KL Hersbruck (filia KL Flossenbürg, Niemcy)
Glina Eugenia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Ravensbrück (Niemcy)
Siebzehner Lola
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1944.04-1944.08
LokalizacjaKL Plaszow KL Auschwitz-Birkenau Borysław (Ukraina), Obóz pracy przymusowej
Sadowski Tadeusz
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.02.12-1944.11.13
LokalizacjaLublin Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Michalczewski Stanisław 1927?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.11-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Leitmeritz (filia KL Flossenbürg, Czechy)
Jaworska Krystyna 17.04.1925, Skawina
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau
Rożek Stefania 30.08.1917, Lwów (dziś: Ukraina)
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943.01.18-1944.04
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Buchenwald (Niemcy)
Greniuch Józef
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-07.20-1941.11.11
LokalizacjaKL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Bochnia, Państwowe Liceum i Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego, pl. ks. Czaplińskiego 1 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7
Gołębiowski Stanisław 22.08.1918, Kielce
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.06.06-1944
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager
Chojnacka Pelagia 09.09.1899, Pakość
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943-1944.04
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek KL Buchenwald (Niemcy) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Marchwicki Wojciech 31.05.1891, Laskówka
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1945.01
LokalizacjaKraków KL Auschwitz-Birkenau
Paczuła Tadeusz 26.11.1920; Gliwice
TematJeńcy sowieccy w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.12.18-1944.09.27
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II
Majek Jan 14.09.1907, Stare Zadybie
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942-1943.03
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Buchenwald (Niemcy)
Szumański Stanisław 28.09.1921, Dębowa?
TematMasowa eksterminacja – KL Flossenbürg
Data wydarzenia1940.12.09-1943.02
LokalizacjaKL Flossenbürg (Niemcy)
Kowalewski Rudolf
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.07-1941.03
LokalizacjaBydgoszcz KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz-Birkenau
Sadowska Aleksandra 30.06.1919, Klejniki
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.09.12-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Sikorski Zdzisław
TematMasowa eksterminacja – KL Mauthausen-Gusen
Data wydarzenia1940.04-1945.05
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Dachau (Niemcy)
Świetlicki Stefan
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.06-1945.01
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau)
Bucki Stanisław 22.10.1899, Rożek
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.06-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek”
Alscher Josef 05.06.1894, Legnica
Temat