Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3858)
Müller Filip 1921?
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.04-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Bartosiewicz Henryk 1909?
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942-1943.10.11
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Myłyk Feliks 03.02.1913, Chorzów
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.05.18-1943
LokalizacjaRozwadów (Stalowa Wola) Nowy Wiśnicz Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Lagerhaus Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21
Lubowʹ 1974
TematOkupacja rosyjska - południowa Ukraina
Data wydarzenia-
LokalizacjaChersoń
Tetiana 1990
TematWalki o Charków
Data wydarzenia-
LokalizacjaBałaklija
Kotlarski Mieczysław 09.10.1913, Osieczna (woj. wielkopolskie)
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.12.18-1944.10.28
LokalizacjaKL Gross-Rosen KL Ravensbrück (Niemcy) Będzin KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I KL Buchenwald (Niemcy)
Mysiński Michał 10.03.1897, Bochnia (pow. bocheński)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.05.08-1945.01.17
LokalizacjaKL Melk (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) KL Mauthausen-Gusen (Austria) Kraków KL Auschwitz I Bydgoszcz KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Ebensee (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria)
Koczorowski Józef 01.02.1919, Poznań
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.05.09-1944.11.01
LokalizacjaKL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Zawadzki Bronisław 29.12.1896
TematTreblinka – obóz zagłady
Data wydarzenia1942.09.12-1942.12.15
LokalizacjaWarszawa, ul. Ciepła KL Treblinka Węgrów (pow. węgrowski) Sokołów Podlaski
Baron Szymon 1897, Tłumacz (dziś: Ukraina)
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1941.07.07-1944.03
LokalizacjaGliwice Halicz (Ukraina) Jezupol (Ukraina) Monasterzyska (Ukraina) Kołomyja (Ukraina) Ottynia (Ukraina) Kałusz (Ukraina) Bohorodczany (Ukraina) Sołotwin (Ukraina) Stanisławów (Ukraina) Pawełcze (Pawliwka, Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec
Terech Wincenty 1926?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Kielecczyzna
Data wydarzenia1943.09.08-1944.04
LokalizacjaBliżyn, Obóz pracy przymusowej
Bronfeld Bolesław 03.11.1913, Lublin
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.02.03-1944.07.04
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau)
Krzywicki Janusz 15.09.1907, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.04.22-1945.01.17
LokalizacjaWarszawa, al. Szucha Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Wolny Stefan 30.10.1903, Kamieńskie (Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.12.06-1944.07
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Dziopek Jan 27.10.1889, Borek Stary
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.08.20-1945.05.08
LokalizacjaKL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Melk (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof Babice (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau) Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Warzyce (Jasło), Zakład Karny, Warzyce 467 Bochnia Jasło, Więzienie śledcze, ul. Staszica 3 Gorlice, Siedziba Gestapo, ul. Legionów 8 KL Ebensee (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria)
Głuszak Józef 27.10.1913, Koszyce Małe
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.11.23-1944.11
LokalizacjaTarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 Koszyce Małe KL Gross-Rosen Tarnów (woj. małopolskie), Siedziba Gestapo, ul. Urszulańska 18 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Wrocław, Leśnica, Obóz pracy przymusowej (filia KL Gross-Rosen)
Lehrer Karol 13.03.1922, Oświęcim
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.04-1945.05.08
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Oświęcim Sosnowiec (woj. śląskie), Getto Sosnowiec (woj. śląskie), ul. Targowa Będzin, Getto KL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Annaberg (Austria), Obóz pracy przymusowej Klecina (Wrocław), Obóz pracy przymusowej, ul. Supińskiego 4 Wałbrzych, Obóz pracy przymusowej (filia KL Groß-Rosen) KL Blechhammer Kowary (woj. dolnośląskie)
Blum Albert 1918?
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.02-1945.01.18
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Belfort (Francja), Więzienie
Pająk Wilibald 15.12.1922, Katowice
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.11-1945.04.15
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Melk (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Katowice Katowice, Więzienie Karno-Śledcze, ul. Mikołowska 4
Koczorowski Józef 01.02.1919, Poznań
Temat