Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3817)
Markowski Stefan 17.06.1911, Maciejowice
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.09.22-1944.10.25
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Parzęcki Wawrzyniec 1904?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1942.01.01-1943.03
LokalizacjaBielsk (woj. mazowieckie) Gdańsk Zagroba
Pakuła Maria 1921?, Kielce
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1942.09.19-1942.10.08
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Kielce, Więzienie na Wzgórzu Zamkowym, ul. Zamkowa 3
Dobroczek Wacław 20.11.1918, Brzezin
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.10-1943.08
LokalizacjaOpatów, ul. Słowackiego 1 Blechhammer, Obóz pracy przymusowej
Dawidowski Roman 1884?
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944
LokalizacjaKraków Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Koszary 20. Pułku Piechoty, ul. Mazowiecka KL Sachsenhausen (Niemcy, Oranienburg)
Lasok Erna 1915?
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.07-1944.09.30
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz III (Monowitz) KL Theresienstadt (Czechy)
Szmaglewska Seweryna 11.02.1916, Przygłów
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III
Lasok Aniela 1922?
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.10-1945.01
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Willmann Szymon 1901
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.11.20 - 1942.03.20
LokalizacjaGródek Jagielloński (Gródek, Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Siewwostłag (Rosja, obwód magadański)
Habrajski Józef 08.03.1915, Radzionków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.10.09-1945.01.18
LokalizacjaKL Gross-Rosen KL Auschwitz I KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Mysłowice (woj. śląskie), Policyjne Więzienie Zastępcze, ul. Powstańców 23 Radzionków KL Leitmeritz (filia KL Flossenbürg, Czechy)
Dreksler Józef 1895.05.17
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.09.24
LokalizacjaRejon krasnoborski (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Wierzbnik (Polska, województwo świętokrzyskie, powiat starachowicki) Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski)
Miętkowski Henryk 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.14-1942.10.12
LokalizacjaKobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Taszkient (Uzbekistan) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Wera Janina
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1942.09.22-1944.07.07
LokalizacjaDziemiany (woj. pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Wojnowo (pow. bydgoski) Toruń
Pędich Jan
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1941.09.28-1942.09.30
LokalizacjaSokołów Podlaski Niemiecki obóz zagłady Treblinka Węgrów (pow. węgrowski)
Lewicki W.
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Pomorze
Data wydarzenia1942.10-1944.08
LokalizacjaDziemiany, SS-Lager Sophienwalde (filia KL Stutthof) Leśno (pow. chojnicki) Orlik (woj. pomorskie)
Skorupa Aleksander
TematWzięci w niewolę
Data wydarzenia1939-1942.10.08
LokalizacjaChełm, Las Borek Chełm, Obóz jeniecki „Stalag 319”, ul. Rampa Brzeska Wojsławice
Zatoński Zygmunt 1913?
Temat