Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3872)
Dybus Marian 13.08.1921, Bochnia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.04.29-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Nowy Sącz
Markowski Stefan 17.06.1911, Maciejowice
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.09.22-1944.10.25
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Szczepanowski Jan 1909?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.10.09-1945
LokalizacjaZamość, Zakład Karny, ul. Okrzei 14 KL Buchenwald (Niemcy) Zamość, Siedziba Gestapo, ul. Kolegiacka 18 Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Gross-Rosen Brzeg Dolny, Obóz pracy przymusowej (filia KL Gross-Rosen) KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Głowa Stanisław 15.09.1898, Igołomia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.08.18-1945.05.03
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau)
Tondos Władysław 06.10.1900, Kalina Mała
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.05-1944.08.25
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Hamburg (Niemcy) Zakopane
Stapf Adam 01.08.1907, Tarnów
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1922.08.31-1944.10.16
LokalizacjaKraków, Więzienie kobiece Montelupich-Helclów, ul. Helclów 2 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Kraków, Dom Związku Artystów Plastyków im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Łobzowska 3
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.10-1945.01.18
LokalizacjaPoznań Lublin KL Ravensbrück (Niemcy) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Auschwitz I Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Theresienstadt (Czechy) Tarnów (woj. małopolskie)
Czardybon Bernard 18.06.1901, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.16-1944.06
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Chrzanów (woj. małopolskie) Łódź, Polen-Jugendverwahrlager, ul. Przemysłowa Panewniki (Katowice)
Fejkiel Władysław 01.01.1911, Krościenko
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.08-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Filipowicz Teodor 1891?
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1939.09-1944.10
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Kościan, Więzienie policyjne, ul. Targowa 3 KL Fort VII Posen KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) Bochnia, Dworzec kolejowy Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Szuszkiewicz Roman 24.03.1907, Stryj (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.11.21-1945
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 10
Wrona Edward 13.10.1913, Tuchów
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1939.08-1945.05.08
LokalizacjaTarnów (woj. małopolskie), Siedziba Gestapo, ul. Urszulańska 18 Nowy Wiśnicz Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Leitmeritz (filia KL Flossenbürg, Czechy) Mościce (Tarnów), Państwowa Fabryka Związków Azotowych, ul. Kwiatkowskiego 8 Tarnów (woj. małopolskie), ul. Lipowa 5 (pasaż Tertila 5) Tarnów (woj. małopolskie), Mykwa, pl. Rybny KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Leżajsk, Kościół Jezusa Miłosiernego, ul. Jarosławska 2 Zamość, Zamek Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21
Stuhr Oskar Tadeusz 08.10.1891, Kraków
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944.11
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Nowy Wiśnicz, Obóz pracy przymusowej Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Leksandrowa, Cmenarz Ofiar II wojny światowej KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Odrowąż (pow. konecki) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 KL Dachau (Niemcy) Kraków, ul. Kanonicza 11 Bochnia, Dworzec kolejowy Kraków, ul. Kalwaryjska 12
Limousin Henri 25.03.1893, Saint Le Noble (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Dachau (Niemcy) Compiègne (Francja), Obóz przejściowy KL Auschwitz-Birkenau Paryż (Francja), Siedziba Gestapo, Rue Lauriston 93 KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Olbrycht Jan 06.05.1886, Zahutyń
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.06.30-1945.01.18
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek”
Mansfeld Géza 26.02.1882, Budapeszt (Węgry)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1944.03.25-1945.01.18
LokalizacjaPecz (Węgry), Więzienie, ul. Papnövelde 9/11 Lanzendorf (Austria), Wychowawczy obóz pracy KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Wyglądała Stefan 25.10.1910
TematPawiak, Szucha, Gęsiówka – warszawskie bloki śmierci
Data wydarzenia1940.01.31-1944.02.28
LokalizacjaWarszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Getto KL Auschwitz-Birkenau Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Flossenbürg (Niemcy) KL Gross-Rosen Warszawa, pl. Teatralny Warszawa, Koszary Pułku Huzarów, ul. 29 Listopada KL Majdanek
Szyszko-Bohusz Adolf 19.08.1883, Narwa (Estonia)
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1939.05-1945.01.17
LokalizacjaSandomierz Kraków, Więzienie kobiece Montelupich-Helclów, ul. Helclów 2 KL Mauthausen-Gusen (Austria) Jarosław Kazimierz Dolny Bukareszt (Rumunia) Paryż (Francja) Nowy Jork (USA) Ottawa (Kanada) Wrocław Nałęczów Kraków, ul. Jana Sobieskiego 5 Kraków, ul. Łobozowska 3 Warszawa, Zamek Królewski, pl. Zamkowy 4 Dębniki (Kraków) Przegorzały (Kraków) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Kraków, Zamek w Przegorzałach Wiedeń (Austria) Kraków, ul. Świętej Gertrudy 5 Krzeszowice, Pałac Potockich, ul. Spacerowa Kraków, Biblioteka Jagiellońska, al. Mickiewicza 22 Kraków, Muzem Czartoryskich, ul. św. Jana 19 Tyniec (Kraków) Kraków, Wawel
Długosz Wiesława
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1939.09.01-1945.05
LokalizacjaMichałów (pow. radomski) Łódź, Getto Wierzbnik (Starachowice) Ostrowiec Świętokrzyski Skarżysko-Kamienna Gębice (Godów) KL Auschwitz-Birkenau KL Majdanek KL Buchenwald (Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
Czeska Wanda
Temat