Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4471)
Myłyk Feliks 03.02.1913, Chorzów
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06-1944.10.16
LokalizacjaBędzin KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Tondos Władysław 06.10.1900, Kalina Mała
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.05-1944.08.25
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Hamburg (Niemcy) Zakopane
Pilecki Jan 27.01.1913, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.06.20-1944.08
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Langbein Hermann 18.05.1912, Wiedeń (Austria)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.08-1944.08
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Dachau (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy) Wiedeń (Austria)
Kluczny Władysław 24.05.1902, Środula (Sosnowiec)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.03.03-1944.09
LokalizacjaKL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Koczorowski Józef 01.02.1919, Poznań
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.05.19-1944.11.01
LokalizacjaTarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Kraków KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz III (Monowitz) Dwory (Oświęcim) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Rajewski Ludwik 16.12.1900, Łódź
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.05.10-1944.10.25
LokalizacjaKL Auschwitz I Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Bochnia, Dworzec kolejowy Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
Elbert Hori 24.10.1924
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.09.01-1944.11.01
LokalizacjaBruksela (Belgia), Avenue Louise Mechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen Kędzierzyn-Koźle Zakrzów Siemianowice Śląskie, Obóz pracy przymusowej Laurahütte (filia KL Auschwitz-Birkenau) Wesoła (Mysłowice), Obóz pracy przymusowej Fürstengrube (filia KL Auschwitz-Birkenau) Mościsko, Obóz pracy przymusowej Faulbrück (filia KL Groß-Rosen) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Buchenwald (Niemcy)
Hoffman Józef
TematDom Żołnierza, Fort VII, Żabikowo – wielkopolski szlak śmierci
Data wydarzenia1944.11.29-1945.03.27
LokalizacjaPoznań, ul. Piaskowa Poznań, ul. Śniadeckich Poznań, Więzienie, ul. Młyńska 1 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Poznań, Dom Żołnierza, ul. Ratajczaka (ul. Niezłomnych 1)
Lotta Alfonsa 1918
TematDom Żołnierza, Fort VII, Żabikowo – wielkopolski szlak śmierci
Data wydarzenia1944.08.19-1945.01
LokalizacjaPoznań, Dom Żołnierza, ul. Ratajczaka (ul. Niezłomnych 1) Żabikowo (Luboń), Obóz karno-śledczy, ul. Niezłomnych 2
Schmidt Paweł
TematDom Żołnierza, Fort VII, Żabikowo – wielkopolski szlak śmierci
Data wydarzenia1944.11.25-1945.04.30
LokalizacjaWarszawa, ul. Elektoralna 32 Głogów, Obóz pracy Wschowa, Obóz pracy Poznań, Dom Żołnierza, ul. Ratajczaka (ul. Niezłomnych 1) Żabikowo (Luboń), Obóz karno-śledczy, ul. Niezłomnych 2
Krokowski Jan 08.05.1921, Nowy Sącz
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.01.18-1944.10.28
LokalizacjaNowy Sącz Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Markowski Jan 02.06.1898
TematDom Żołnierza, Fort VII, Żabikowo – wielkopolski szlak śmierci
Data wydarzenia1944.11.25-1945.04.30
LokalizacjaPoznań, Dom Żołnierza, ul. Ratajczaka (ul. Niezłomnych 1) Żabikowo (Luboń), Obóz KL Bergen-Belsen KL Neuengamme (Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
Brzeziński Bronisław 20.07.1905, Warszawa
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Śródmieścia
Data wydarzenia1942-1944.09.05
LokalizacjaWarszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, ul. Chocimska 31 Warszawa, pl. Unii Lubelskiej Warszawa, ul. Chocimska 33 Warszawa, ul. Litewska 12 Warszawa, Hotel Polski, ul. Długa 29 Warszawa, ul. Chocimska 24 Warszawa, ul. Klonowa Warszawa, ul. Puławska Warszawa, ul. Rakowiecka Warszawa, ul. Skolimowska Warszawa, al. Szucha Warszawa, al. Szucha 14 Warszawa, ul. Litewska 14
Palińska Kazimiera 03.03.1883, Świr (dziś: Białoruś)
TematPawiak, Szucha, Gęsiówka – warszawskie bloki śmierci
Data wydarzenia1939.09-1944.10.09
LokalizacjaWarszawa, ul. Grochowska 320 Warszawa, Areszt Centralny, ul. Daniłowiczowska 7 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Więzienie Mokotowskie, ul. Rakowiecka 37
Kaczmarczyk Jadwiga
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1944.09.28-1945.05
LokalizacjaKielce
Kołodziej Tadeusz
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1939.10-1944.09
LokalizacjaWarszawa, Izba Przemysłowo-Handlowa, ul. Senacka 3 Warszawa, Getto Warszawa, Szkoła Handlowa Zgromadzenia Kupców miasta Warszawy, ul. Waliców 2/4
Klemensiewicz Wacław 19.05.1886, Olkusz
TematZbrodnia w Wawrze '39
Data wydarzenia1939.10.10-1944.09.15
LokalizacjaAnin (Warszawa), ul. II Poprzeczna 3 Wawer (Warszawa), ul. Błękitna/ ul. Spiżowa (Cmentarz Rozstrzelanych w Wawrze 27 grudnia 1939, ul. 27 Grudnia)
Kopta Marian 08.12.1911, Kraków
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10.31
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Rączkowski Józef 12.04.1907, Mława
Temat