Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4649)
Russanowska B.
TematZiemia Ostrowska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943-1943
LokalizacjaMałkinia Górna Gąsiorowo (pow. ostrowski) Ostrów Mazowiecka
Russanowska B.
TematLasy ostrowskie – masowe rozstrzelania
Data wydarzenia1943-1945
LokalizacjaMałkinia Górna Zgleczewo Szlacheckie Zuzela
Konferowicz Wacław 13.05.1912, Ostrów Mazowiecka
TematBrowar, Czerwoniak – ostrowskie bloki śmierci
Data wydarzenia1943-1945
LokalizacjaOstrów Mazowiecka, „Browar”, ul. Partyzantów 39
Dankowska Jolanta
TematWzięci w niewolę
Data wydarzenia1939.08.18-1945
LokalizacjaHammerstein (Niemcy), Stalag II B Kalisz (woj. pomorskie) Chojnice Neubrandenburg (Niemcy), Stalag IIA
Charszla Lidia
TematWzięci w niewolę
Data wydarzenia1939.09.01-1944.11
LokalizacjaHammerstein (Niemcy), Stalag II B Kościerzyna Gross-Born (Kłomino), Oflag II D Kołobrzeg
Krogulski Robert Ludwik
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.08-1944
LokalizacjaLegionowo
Giżycki Kazimierz 1888
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.26-1942.12.21
LokalizacjaKostopol (Ukraina) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. Dworećka 116 Lwów (Ukraina) Dubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskie (ul. Zamkowa) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Borowicze (Rosja, obwód nowogrodzki, rejon borowicki), ul. Ugolszczyków 46 Mstinstroj (Rosja, rejon nowogrodzki) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buchara (Uzbekistan) Dehqonobod (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Garczyński Władysław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942
LokalizacjaTeheran (Iran) Ułanówka (Ukraina) Bubnów (Ukraina), Stacja kolejowa Sarny (Ukraina), Stacja kolejowa Iwaksza (Rosja, obwód archangielski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Rzeczycka Jadwiga 1924?
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1942?
LokalizacjaObwód swierdłowski (Rosja)
Wróblewski Zbigniew 16.12.1920
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942
LokalizacjaMartuk (Kazachstan) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Hołownia Feliks 1908
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.07.22-1942
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Cybowicz Jan 1891
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.03.08-1942.12.22
Lokalizacjapowiat grajewski (województwo podlaskie) Obwód niżnonowogrodzki (Rosja, obwód gorkowski) Obwód permski (Rosja) Dżałał-Abad (Kirgistan)
Woroniuk Wacław 1923
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaMilwa-Berezyna (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski) Stiepniak (Kazachstan, obwód akmolski)
Wójcik Wacław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Suświłło Bronisław
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.25-1942
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Małoryta (Białoruś) Brześć (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Niemenczyn (Litwa) Wilno (Litwa) Lida (Białoruś) Szukiszki (Litwa) Nowa Wilejka (Wilno, Litwa) Mołodeczno (Białoruś) Wilejka (Białoruś) Andiżan (Uzbekistan) Orsza (Białoruś) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Omsk (Rosja, obwód omski) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Bolszaja Rieczka, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Ałtajski) Troick (Rosja, obwód czelabiński) Samarkanda (Uzbekistan) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan)
Podolska Helena 1886?, Warszawa
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1939.09-1939.12
LokalizacjaKielce, Koszary 4 Pułku Piechoty Legionów, ul. Prosta
Gmyzo Antoni 07.07.1912, Wilno
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22-1942
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Rożyszcze (Ukraina) Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tarnopol (Ukraina) Stawki (Ukraina) Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Malinowski Roman
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1939.09-1943.08.23
LokalizacjaDermanka (Ukraina) Czetwertnia (Ukraina) Żabka (Ukraina) Sapochów (Ukraina), koordynaty: 50.800864684275865, 25.453757488166932 Siekierzyce (Ukraina)
Zając Franciszek
TematEgzekucje na Mazowszu
Data wydarzenia1939.09-1943.03
LokalizacjaZaborów Wiktorów (pow. warszawski-zachodni)
Wilk Leon
Temat