Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Witness (date and place of birth)
-
-
Subject
-
-
Event Date
-
Location
-
-
Victims
-
-
Perpetrators
-
-
Crimes
-
-
Place
-
-
Content
-
-
Object type
-
-
Object Creation Date
-
File creator
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4758)
Hys Stanisław 19.07.1910, Sobolew (woj. mazowieckie)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.01-1943.03
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Kuźma Władysław 28.03.1910, Falęcice
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.11.20-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof
Łojas Franciszek 18.07.1897, Nowy Targ (woj. małopolskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943-1944
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Smoleń Kazimierz 15.11.1917, Łysa Góra (pow. brzeski)
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1943.01.28-1945.01
LokalizacjaTerezin (Czechy) Łódź KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Theresienstadt (Czechy) Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 Wołkowysk (Białoruś)
Hanuszek Tadeusz 11.07.1922, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.04-1944.09
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kraków Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Anonim
TematTerror rozproszony – filia KL Stutthof w Inowrocławiu
Data wydarzenia1939.09.27-1943.05.31
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Inowrocław, Obóz przejściowy, ul. Okrężek Ciechocinek Radogoszcz (Łódź), Rozszerzone więzienie policyjne, ul. Zgierska 147
Dawidowski Roman 1884?
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944
LokalizacjaKraków Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Koszary 20. Pułku Piechoty, ul. Mazowiecka KL Sachsenhausen (Niemcy, Oranienburg)
Paszenda Piotr 26.06.1896, Bottrop (Niemcy)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943-1945.01.27
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” Opole (woj. opolskie)
Vuksanović Novka 1918?
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.06.24-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Poznań KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Belgrad (Serbia) Łódź KL Theresienstadt (Czechy)
Kowalczyk Janina 10.03.1907, Golkowice
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1943.01-1943.08
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Kraków KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Rajsko (pow. oświęcimski) KL Auschwitz II (Birkenau) Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 10 Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bochnia, Dworzec kolejowy Hamburg (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Grabowski Kazimierz 03.04.1909, Płock
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.03.22-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Płock
Pleszowska Felicja 28.07.1913, Warszawa
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.12.28-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Majdanek KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Królewska Huta (Chorzów) Hamburg (Niemcy)
Lasok Erna 1915?
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.07-1944.09.30
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz III (Monowitz) KL Theresienstadt (Czechy)
Vogel Natalia 1919?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.03-1945.01
LokalizacjaWarszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna
Bratro Zofia 14.02.1906, Dębica
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.12.14-1945.01.17
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III
Szmaglewska Seweryna 11.02.1916, Przygłów
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III
Mayer Ludwik Antoni 19.09.1899, Wiedeń (Austria)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01-1944.12.12
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Lerczak Bolesław 02.08.1912
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.02.13-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Herschenbaum Izaak 1918?
TematTerror rozproszony – podobóz KL Auschwitz w Gliwicach
Data wydarzenia1943-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Arbeitslager Gleiwitz IV (Gliwice IV - filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Bolek Jadwiga
Temat