Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4952)
Dudzinski Władysław 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.08.15 - 1941.09.09
LokalizacjaBudzyń (Polska, województwo wielkopolskie, powiat chodzieski) Marg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Hajnówka Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Dauksza Izydor
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.11.23 - 1942.02.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Wierchniaja Inta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Domański Bolesław 1905
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10 - 1941.09.07
LokalizacjaKalwaria (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Dobrowolski Tomasz 1914.08.02
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09
LokalizacjaLwów (Ukraina) Kozikowo (Rosja, Republika Mari El, rejon juryński) Specposiołek “Czwarty Skład” wilajet fergański (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Chomicz Mikołaj 1912
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.12.11-1942.02.22
LokalizacjaCzurga (Rosja, obwód archangielski) Złoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek), ul. Tarnopolska 4 Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Chojt Berko
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06.21-1941.12.03
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Ukraina (Rosja, obwód amurski)
Fajman Stefan 1922.07.13
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.30-1942.02.14
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Kowel (Ukraina, obwód wołyński) Asino (Rosja, obwód tomski)
Feldman Tyburcjusz 1895
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07-1941.09.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Jarosław (Rosja, obwód jarosławski) Ulbroka (Łotwa), Obóz internowania Moskwa (Rosja) stacja kolejowa Kozielsk (Rosja obwód kałuski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Cieśla Mozes 1920
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.22-1941.10.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Oszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Michaliszki (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki)
Chyliński Aleksander 1914.05.23
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.08.23-1941.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) stacja kolejowa Inta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Kąty (Polska, województwo podlaskie, powiat łomżyński)
Czaplicki Stanisław 1902.02.05
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.06-1942.04.01
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Iran Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Handel Zygmunt
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.29-1941.11
LokalizacjaDelatyn (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon nadwórniański) stacja kolejowa Nadwórna (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Kijów (Ukraina) Tomsk (Rosja, obwód tomski) Czet-Pieski (Rosja, obwód tomski) Buzułuk, stacja kolejowa (Rosja, obwód orenburski)
Halicki Stanisław 1912.03.12
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10-1941.07.29
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Ficek Władysław 1898.05.21
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10-1941.09.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 stacja kolejowa Kozielsk (Rosja obwód kałuski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) stacja kolejowa Kalwaria (Litwa, okręg mariampolski) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania
Goloński Bohdan
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10 - 1941.08.25
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Grajewski Bronisław 1903.02.07
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.07.01 - 1941.11.29
LokalizacjaStacja kolejowa Podzamcze Lwów (Ukraina) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Zubczaninowka (Rosja, obwód samarski, Samara) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Gitlin Artur
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.24 - 1941.09.18
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Fleszar Franciszek 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.09.17 - 1942.03.31
LokalizacjaDrohobycz (Ukraina, obwód lwowski) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Glejzer Władysław 1889
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.09.04
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Litwa Włodzimierz (Rosja) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Helman Antoni
Temat