Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5903)
Matejczuk Piotr 1919?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.09.13-1942.02.23
LokalizacjaMiczuryńsk (Rosja, obwód tambowski) Orsk (Rosja, obwód orenburski) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Tempiński Antoni 1900.10.02
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.25
LokalizacjaRejon brzeżański (Ukraina, obwód tarnopolski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zimna Woda (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Miastulin Jan 1918?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.05.02-1942.02.22
LokalizacjaKostroma (Rosja, obwód kostromski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Mikołajewicz Teodor 1903
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.19-1942.04.19
LokalizacjaWilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Tumiłowicz Wacław 1898
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.06
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa, okręg wileński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Trineknresch Baruch
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Ługańsk (Ukraina), więzienie śledcze, ul. 23 linia 4 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Artiomowsk (Bachmut, Ukraina), Więzienie Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Minakowski Jan 29.05.1917
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Bieluńce (Białoruś) Raduń (Białoruś) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Pieczora (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Krasnogwardiejsk (Bułungur, Uzbekistan)
Mińko Bolesław 1910?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.07.24-1942.02.24
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Iwieniec (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Workutłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi)
Michałowski Wacław 1921?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.27-1941.10.20
LokalizacjaZaręby Kościelne Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86/88) Ostrownoje (Rosja, obwód archangielski) Osinowka (Rosja, obwód archangielski) Jercewo (Rosja, obwód archangielski) Sierow (Rosja, obwód swierdłowski) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Michalski Adam 1922
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.12.03
LokalizacjaRejon solwyczegodsk (Rosja, obwód archangielski) Wilajet andiżański (Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Tomaszewski Walenty 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.07.29
LokalizacjaKowel (Ukraina, obwód wołyński) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Żydatycze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Aleksiejuk Mieczysław 1908.05.03
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
Lokalizacjaobwód nowosybirski (Rosja)
Mickiewicz Józef 1901?
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1941.04.25-1942.09.03
LokalizacjaKandałaksza (Rosja, obwód murmański)
Rzepka Stanisław 1898
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.02 - 1942.03
LokalizacjaRepublika Komi (Rosja) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Ługowoje (Kazachstan)
Ryśnik Bronisław 1899
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.10
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Zamzor, stacja kolejowa (Rosja, obwód irkucki, rejon niżnieudyński) Biriusinsk (Rosja, obwód irkucki, rejon tajszecki)
Rutkowski Władysław 1897.12.02
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.16 - 1941.08.24
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Taterak Julian 1915
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.25
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Baran Jan 1906.02.04
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.10.05 - 1941.09.07
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) prospekt Szewczenki (Lwów, Ukraina), koordynaty: Lwów (Ukraina), Zarząd NKWD (Gmach Elektrowni Lwowskiej), ul. Pełczyńska (ul. Wytowśkoho 55) Więzienie na Łąckiego, ul. Bandery 1, Lwów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Komisariat NKWD, ul. Zielona 140 ulica Łysienki, Lwów (Ukraina), koordynaty: Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów, dworzec Kleparowski, ul. Szewczenko 158 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Rauchiwka (Ukraina, obwód odeski) Mołotow (Perm, Rosja, Kraj Permski), Więzienie NKWD nr 1, ul. Klimienko 24 obwód samarski (Rosja)
Rynkiewicz Józef
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.10
LokalizacjaKobryń (Białoruś, obwód brzeski) Stepniak (Kazachstan, obwód akmolski, rejon Jengbekszylder) Ługowoje (Kazachstan)
Bartoszuk Zygmunt 1913
Temat