Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5237)
Herbełko Jan 1921
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.31
LokalizacjaLesko Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Uchta (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Henke Czesław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 -1941.08.27
Lokalizacja-
Hauptman Karol
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.21-1941.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania
Fiszkant Jakub 1917
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.10.28-1941.09.28
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Pielnowo (Rosja, obwód jarosławski) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Łubianka”, ul. Bolszaja Łubianka 2 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Kołomyja (Ukraina, obwód iwanofrankiwski)
Filipowicz Władysław 1894.09.22
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.25-1941.09.08
LokalizacjaMołodeczno (Białoruś) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Birsztany (Litwa), Obóz internowania Janów (Litwa, okręg kowieński) Berżniki (Polska, województwo podlaskie, powiat sejneński) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa) Wojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Włodzimierz (Rosja) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Ficek Władysław 1898.05.21
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10-1941.09.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 stacja kolejowa Kozielsk (Rosja obwód kałuski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) stacja kolejowa Kalwaria (Litwa, okręg mariampolski) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania
Filipiński Tomasz
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.27-1941.09.15
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Galewski Aleksander 1908
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.02
LokalizacjaKowel (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Nowosiółki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Norejko Michał 1898.10.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.01.01 - 1941.08.27
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mińsk (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Moskwa (Rosja) Taszkient (Uzbekistan) Orsza (Białoruś, obwód witebski), stacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan)
Bukowicki Ludwik
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.09-1941.09.30
LokalizacjaŁomża, Więzienie, al. Legionów 36 Zambrów Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Mohylew (Białoruś) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego) Gʻuzor (Uzbekistan)
Goloński Bohdan
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10 - 1941.08.25
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Gogula Gerard
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.07.24 - 1941.08
LokalizacjaAlwernia (Polska, województwo małopolskie, powiat chrzanowski) Kopyczyńce (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Barszczowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki) Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Jarmolińce (Ukraina, obwód chmielnicki) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Grochowski Jan 1901.07.12
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.28 - 1941.09.14
LokalizacjaWarszawa, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV, ul. Jagiellońska 38 Radom (Polska) stacja kolejowa Lublin (Polska) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Sarny (Ukraina, obwód rówieński) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Połtawa (Ukraina) Kijów (Ukraina) Susk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowe Tomaszgród (Ukraina), jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Jafa (Izrael, dystrykt Tel-Awiw) Hajfa (Izrael) Tel Awiw-Jafa (Izrael) Teheran (Iran) Gedera (Izrael, Dystrykt Centralny) Kastina (Izrael) Bejrut (Liban) Damaszek (Syria) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Grodyński Stanisław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.10.01
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) rejon ałdański (Rosja, Republika Jakucja) Grudziądz (Polska, województwo kujawsko-pomorskie) Buszcza (Ukraina, obwód rówieński) Lwów (Ukraina)
Goslinowski Zygmunt 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.07 - 1941.09.23
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Słuck (Białoruś, obwód miński), więzienie Słucki Zamek, ul. Lenina 175 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi)
Garncarek Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wierchniaja Ura (Rosja, obwód archangielski) Gʻijduvon (Uzbekistan, wilajet bucharski)
Gitlin Artur
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.24 - 1941.09.18
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Garncarek Feliks
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wierchniaja Ura (Rosja, obwód archangielski) Gʻijduvon (Uzbekistan, wilajet bucharski)
Grik Jak 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Złotonosza (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kurowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Kilian Jan 1910
Temat