Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5325)
Hajduczek Paweł
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.12.14 - 1941.08
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tuchenicze (Białoruś, obwód brzeski, rejon brzeski)
Drobniak Bolesław 1906
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Duchliński Franciszek
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.25
LokalizacjaRówne (Ukraina) Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Dudziński Jerzy 1903
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10 - 1941.08.27
LokalizacjaKalwaria (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Dzierożyński Stanisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11 - 1941.08.24
LokalizacjaWojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Dzikowski Antoni 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.03 - 1941.08.30
LokalizacjaGrodno (Białoruś), stacja kolejowa Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2 Uchta (Rosja, Republika Komi), stacja kolejowa Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Warzager Jerzy
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1941.06.26 - 1942.04.16
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Krasnouralsk (Rosja, obwód swierdłowski) Kokand (Uzbekistan, wilajet fergański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wawszczak Jan 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) stacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Janczulewicz Hieronim 1899
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.08.25
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Kowno (Litwa) Babynino (Rosja, obwód kałuski), Stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Jop Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.01
LokalizacjaSarniki (Ukraina, obwód iwanofrankiswki, rejon rohatyński) Równe (Ukraina), Stacja kolejowa Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Matejko Stanisław 1896.12.24
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.06.16 - 1941.09.24
LokalizacjaWilno (Litwa) Jezioro Onega (Rosja) Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski)
Noszczyński Bolesław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24 - 1941.08
LokalizacjaCzęstochowa (województwo śląskie) Kielce Przemyśl (województwo podkarpackie) Trembowla (Ukraina, obwód tarnopolski) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Bednarz Marian
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1941.08.30
LokalizacjaKazachstan
Wiśniewski Józef 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1941.08.25
LokalizacjaObwód rówieński (Ukraina) Łódź Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hołyszóka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wasilewski Aleksander 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.29
LokalizacjaŁuck, koszary (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Baliński Kazimierz 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) koszary Łuck (Ukraina, obwód wołyński), koordynaty: Równe (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Rudnia (Rudnia Poczajowska, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Pługów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zieliński Józef 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.07
LokalizacjaChełm Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kniaż Pohost (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Zakrzewski Wacław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.19 - 1941.08
LokalizacjaBusk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Horoch Andrzej
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.21-1942.03.18
LokalizacjaNieśwież (Białoruś) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Anonim
Temat