Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5365)
Tarkowski Bronisław 1917.12.13
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.12.02 - 1942.07.07
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Gʻuzor (Uzbekistan)
Tkaczuk Bazyli 1919
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.04.04 - ?
LokalizacjaTomachów (Ukraina, obwód rówieński, rejon hoszczański) Moskwa (Rosja) Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Łabinsk (Rosja, Kraj Krasnodarski) Tuła (Rosja, obwód tulski) Sierpuchow (Rosja, obwód moskiewski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Dobrogowski Aleksander
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.10.24 - 1942.02.10
LokalizacjaProsnica (Rosja, obwód kirowski, rejon kirowo-czepecki) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Dilny Ilko 1899.08.02
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.12.04 - 1941.10.01
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek w Złoczowie), ul. Tarnopolska 4 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Siewdwinłag (Rosja, obwód archangielski)
Górzański Franciszek
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.10.07 - 1941.09
LokalizacjaBudzanów, więzienie NKWD (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon trembowelski) Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski)
Dzikiewicz Józef 1917.02.26
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.15 - 1942.02.17
LokalizacjaRossosz (Rosja, obwód woroneski) Lwów (Ukraina) Liwny (Rosja, obwód orłowski) Orzeł (Rosja) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Cendrowski Juljan 1918.11.18
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.09.21 - 1942.03.24
LokalizacjaKarolówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zaleszczycki) Czortków (Ukraina), Siedziba NKWD Kursk (Rosja) stacja kolejowa San-Donato (Rosja, obwód swierdłowski, okręg miejski Niżny Tagił) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan) Zawadówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon monasterzyski)
Jackowski Franciszek
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.06-1943.03.06
LokalizacjaArmawir (Rosja, Kraj Krasnodarski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Hrycaj Józef 1916
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.04.17-1941.08
LokalizacjaRejon podwołoczyski (Ukraina, obwód tarnopolski) Lipieck (Rosja, obwód lipiecki)
Lach Kazimierz
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10-1941.02
LokalizacjaRejon kołomyjski (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) kopalnia Majkain (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon bajanaulski) Ługowoje (Kazachstan)
Kłosowski Mieczysław 1915.03
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.03.07-1943
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) rejon wytiegorski (Rosja, obwód wołogodzki) Karelia (Rosja)
Kowalski Marcin
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.03.15-1943
LokalizacjaSwierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Taszkient (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Kuczaj Władysław
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.04.10
LokalizacjaGruszów (Ukraina) stacja kolejowa Sośwa (Rosja, obwód swierdłowski) Czary (Rosja, obwód swerdłowski, soświński okręg miejski)
Malinowski Antoni 1919
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.04-1942.03.15
LokalizacjaBiałystok Lipieck (Rosja, obwód lipiecki) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Malec Władysław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.09.17-1942.02.21
LokalizacjaPogranicznyj (Rosja, Kraj Nadmorski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Głęboka (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski)
Tyszka Aleksander 1905
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1941.04 - 1941.12.20
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Bartoszuk Zygmunt 1913
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.12 - 1941.02.15
LokalizacjaPawłodar (Kazachstan)
Romaniuk Mikołaj 1895
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.03.27 - 1941.08
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Sanatorijna 1 obwód kijowski (Ukraina) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Dubowik Aleksander
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.08.25 - 1942.02.28
LokalizacjaMińsk (Białoruś) Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Nowosiółki (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia)
Dubowik Witalis 1894.04.16
Temat