Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5444)
Niekrasz Stanisław 1920
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.11.16
LokalizacjaKriwoje (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Niebieszczański Jan
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.11 - 1941.09.20
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Rudki (Ukraina, obwód lwowski, rejon samborski) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Republika Komi (Rosja)
Niejander Józef 1902
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.02
LokalizacjaWybranówka (Ukraina, obwód lwowski, rejon żydaczowski) Maganskij, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Krasnojarskij, rejon bieriozowski) Ługowoje (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Niźnikiewicz Stanisław
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.11.02 - 1941.10.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Iran
Noculak Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.02.10
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Bortnica (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński) obwód archangielski (Rosja)
Nojek Leonard 1893
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10 - 1941.09.08
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Nowak Jan
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacjarejon zdołbunowski (Ukraina, obwód rówieński) Szujskoe (Rosja, obwód wołogodzki)
Nowak Józef 1896
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.14
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Dżałał-Abad (Kirgistan) Tarnopol (Ukraina) Teheran (Iran) Denysiw-Kupczynce, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon kozowski) rejon iżemski (Rosja, Republika Komi) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Andiżan (Uzbekistan)
Nowak Stanisław 1895.09.18
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.19 - 1941.10
LokalizacjaKorsuń (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Dżałał-Abad (Kirgistan) Tegra (Rosja, obwód archangielski, rejon niandomski)
Nowicki Antoni 1897
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08
LokalizacjaNucht-Oziero (Wierchowskij, Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Troick, stacja kolejowa (Rosja, obwód czelabiński) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Nowakowski Władysław 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.07.15
LokalizacjaSwaryń (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Teheran (Iran) Wodopad (Rosja, obwód archangielski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Nowosielski Piotr
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.05.27 - 1941.10.11
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Karabas (Kazachstan) Karłag (Kazachstan) Turkiestan (Kazachstan) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Bednarczyk Jan
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.12.12 - 1942.02.26
LokalizacjaRóżanystok (Polska, wojeództwo podlaskie, powiat sokólski, gmina Dąbrowa Białostocka) Pawłodar (Kazachstan) Kujbyszew (Rosja, obwód nowosybirski)
Bednarz Marian
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1941.08.30
LokalizacjaKazachstan
Budnik Michał 1915.01.15
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.27 - 1942.03.17
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Izwiestkowaja, stacja kolejowa (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Burłag (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Zagajnowo (Rosja, Ałtajski Kraj, rejon troicki) Ługowoje (Kazachstan)
Bobrow Eugeniusz 1906
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.10.18
LokalizacjaŁomża, Siedziba NKWD, ul. Polowa Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Kożwa (Rosja, Republika Komi) Usa (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Bujko Henryk
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.23
LokalizacjaKazachstan
Chodynicki Aleksander
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Chuzal Jan 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.20
LokalizacjaJaroszewo (Białoruś, obwód brzeski, rejon baranowicki) Zaruzskaja (Rosja, obwód archangielski) Qorako‘l (Uzbekistan, wilajet bucharski) Shahrisabz (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski), koordynaty:
Chamot Bolesław
Temat