Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5908)
Myłyk Feliks 03.02.1913, Chorzów
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10.16
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Myszkowski Franciszek Tadeusz 1913?
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Barth (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Tarnów (woj. małopolskie)
Bartel Erwin 02.03.1923, Oświęcim
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.06.05-1944.10.26
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Maciejowski Adolf 09.02.1910, Chorzów (woj. śląskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1943.11
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kliś Jan 17.11.1902
TematTerror rozproszony – podobóz KL Auschwitz w Budach
Data wydarzenia1941.02.24-1944.09.30
LokalizacjaBudy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Vogler Tauba 18.06.1903, Kraków
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1943.04-1944.10
LokalizacjaKL Plaszow
Nass Róża 09.01.1907, Biała (Bielsko-Biała)
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1942-1944.10
LokalizacjaKraków, Fabryka Emalia Oskara Schindlera (filia KL Plaszow), ul. Lipowa 4 KL Auschwitz-Birkenau
Heininger Edmund 06.07.1905, Malbork
TematMasowa eksterminacja – KL Majdanek
Data wydarzenia1942-1944.04
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Gross-Rosen KL Majdanek
Mehler Janina 1924?
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1943-1944.08
LokalizacjaKL Plaszow
Alcan Louise 17.02.1910, Paryż (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1944.02-1945.04.02
LokalizacjaDrancy (Francja) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau) Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Kleinmann Chaim 16.12.1910, Gdów
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1942-1944.10
LokalizacjaWieliczka Kraków, Obóz pracy przymusowej „Kabel” (filia KL Plaszow), ul. Prokocimska 75 KL Plaszow KL Flossenbürg (Niemcy)
Ferri Luigi 09.09.1932, Mediolan (Włochy)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.12-1945.01.25
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Rzym (Włochy) Triest (Włochy), Via della Conta 4
Malecki Leon 09.02.1922, Stanica Slamihinskaja (Żałpaktal, Kazachstan)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1944.08.10-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna Warszawa, ul. Raszyńska 44 Warszawa, Zieleniak, ul. Grójecka/ul. Opaczewska Pruszków, Dulag 121
Piotrowska Alicja 04.10.1901, Łódź
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1944.08.01-1945.01.27
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Flossenbürg (Niemcy) Warszawa, ul. Grójecka Warszawa, Targowisko Banacha, ul. Grójecka 95 Pruszków, Dulag 121
Hoffman Józef
TematDom Żołnierza, Fort VII, Żabikowo – wielkopolski szlak śmierci
Data wydarzenia1944.11.29-1945.03.27
LokalizacjaPoznań, ul. Piaskowa Poznań, ul. Śniadeckich Poznań, Więzienie, ul. Młyńska 1 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Poznań, Dom Żołnierza, ul. Ratajczaka (ul. Niezłomnych 1)
Dragon Szlama 19.03.1920, Żuromin
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.12.07-1944.05
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II Mława, Getto
Horczak Krystyna 23.03.1914, Warszawa
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1943.12.19-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau)
Gorgue Henri 14.04.1907, Paryż (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.07.06-1944.09
LokalizacjaParyż (Francja) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Gross-Rosen
Markowski Jan 02.06.1898
TematDom Żołnierza, Fort VII, Żabikowo – wielkopolski szlak śmierci
Data wydarzenia1944.11.25-1945.04.30
LokalizacjaPoznań, Dom Żołnierza, ul. Ratajczaka (ul. Niezłomnych 1) Żabikowo (Luboń), Obóz KL Bergen-Belsen KL Neuengamme (Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
Krokowski Jan 08.05.1921, Nowy Sącz
Temat