Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5291)
Szulc C.
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Pomorze
Data wydarzenia1943.09-1945.03
LokalizacjaDziemiany (woj. pomorskie)
Skóra Adam
TematLebensraum – germanizacja Zamojszczyzny
Data wydarzenia1942.11.10-1944.01.18
LokalizacjaZamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei Łódź Zamość, ul. Lubelska 69 Zamość, ul. Lubelska 47 Zamość, ul. Okrzei 5 Zamość, ul. Lubelska 5 Zamość, ul. Brzozowa Skierbieszów Ruszów Mińsk Mazowiecki Szopinek Sitaniec Siedliska (pow. zamojski) Zarzecze (pow. zamojski) Szewnia Górna Kosobudy KL Majdanek Huta Różaniecka Zwierzyniec (gm. Zwierzyniec), Obóz przejściowy Budzyń (woj. lubelskie), Obóz pracy przymusowej Włodawa
Fuchs Jozef 03.02.1888, Lubaczów
TematHolocaust - likwidacja getta w Krakowie
Data wydarzenia1943.03.13-1945.05.08
LokalizacjaKL Gross-Rosen KL Plaszow Wałbrzych, Obóz pracy przymusowej (filia KL Gross-Rosen) Kraków, Getto
Hollender Schulim 1906, Trzciana (pow. mielecki)
TematTerror rozproszony – podobóz KL Plaszow w Mielcu
Data wydarzenia1942.03.09-1944.06
LokalizacjaMielec, Obóz pracy przymusowej (filia KL Plaszow) Pustków, Obóz pracy przymusowej Wieliczka, Obóz pracy przymusowej ul. Daniłowicza (filia KL Plaszow) Rzeszów, Obóz pracy przymusowej KL Plaszow
Wagner Rózia
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.30-1943.01
LokalizacjaLwów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Getto Przeworsk Lwów (Ukraina), Koszary, ul. Zamarstynowska 7 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Gmina Żydowska, ul. Starodandetna (ul. Mularska) Lwów (Ukraina), ul. Nowej Rzeźni (ul. Promysłowa) Lwów (Ukraina), Gmina Żydowska, pl. św. Teodora Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Czwartaków (ul. Kwytnewa) Szczerzec (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Winniki (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Sokolniki (Ukraina, obwód lwowski), Obóz pracy przymusowej Kurowica (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska 134 (ul. Szewczenka 134) Lwów (Ukraina), ul. Pełtewna (al. Czornowoła) Lwów (Ukraina), Arbeistamt Jedeneinstant, ul. Zamknięta (ul. Zamknena)
Pawłowski Roman 1911?
TematMajdanek - terror i zagłada
Data wydarzenia1940.04.07-1944.04
LokalizacjaSuwałki Suwałki, Więzienie, ul. Dwernickiego 17 KL Soldau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen Niemiecki obóz zagłady Majdanek
Gliński Bogdan 08.12.1921, Sancygniów
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.02-1942.11
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Buchenwald (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) Katowice
Tenenbaum Janina 1914?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1942.03.22-1943.06.06
LokalizacjaRohatyn (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Sobkowicz Antoni 1895?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1942.03.22-1943.06.06
LokalizacjaRohatyn (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Sala Józef 1894?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.06.29-1944.05
Lokalizacja-
Nelszer Otton
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.15 - 1943.03.09
LokalizacjaŁużki (Białoruś, obwód witebski, rejon szarkowszczyński), koordynaty: Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Jelenówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Grynblat Uszer
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06 - 1943
Lokalizacja-
Guzikowski Kazimierz
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.13 - 1943
LokalizacjaPolska Rosja
Grynblat Uszer
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06 - 1943
Lokalizacja-
Jackowski Franciszek
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.06-1943.03.06
LokalizacjaArmawir (Rosja, Kraj Krasnodarski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Kłosowski Mieczysław 1915.03
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.03.07-1943
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) rejon wytiegorski (Rosja, obwód wołogodzki) Karelia (Rosja)
Kowalski Marcin
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.03.15-1943
LokalizacjaSwierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Taszkient (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Korzeniowski Eugeniusz
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Kuleszcz Aleksander
Temat