Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5593)
Czarnecki Kazimierz 1918.05.05
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20-1942.02.26
LokalizacjaKraj Ałtajski (Rosja)
Haniewicz Witold 1916
TematArchipelag Gułag - Obwód riazański
Data wydarzenia1941.03.28-1941.09.13
LokalizacjaOszmiana (Białoruś, obwód grodzieński) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś, obwód miński) Orsza (Białoruś, obwód witebski) Moskwa (Rosja) Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Iran Palestyna
Czaplicki Stanisław 1902.02.05
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.06-1942.04.01
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Iran Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Handel Zygmunt
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.29-1941.11
LokalizacjaDelatyn (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon nadwórniański) stacja kolejowa Nadwórna (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Kijów (Ukraina) Tomsk (Rosja, obwód tomski) Czet-Pieski (Rosja, obwód tomski) Buzułuk, stacja kolejowa (Rosja, obwód orenburski)
Haas Ludwika
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14-1942.06.20
LokalizacjaDżałał-Abad (Kirgistan) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski) Szypunowo (Rosja, Kraj Ałtajski) Sowchoz Sypunowskij, ul. Sadowaja 74, Krasnyj Jar (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon szypunowski) Wilno (Litwa), Uniwersytet Wileński
Herbełko Jan 1921
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.31
LokalizacjaLesko Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Uchta (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Henke Czesław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 -1941.08.27
Lokalizacja-
Herbik Władysław 1900
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.05.14-1941.11.14
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Norylłag (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja), Zamek więzienny, ul. Republiki 72 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3)
Hauptman Karol
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.21-1941.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania
Haubenstock Roman 1918
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.05.08-1942.02.10
LokalizacjaTomsk (Rosja, obwód tomski), Więzienie NKWD, ul. Prospekt Lenina 44 Mikołajów (Ukraina), więzienie śledcze, ul. Łagierne pole Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9
Finkler Gustaw
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.22-1942.08.12
LokalizacjaBandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Karkin Batasz (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kurgan (Uzbekistan, wilajet taszkencki) Taszkent (Uzbekistan) Kijów (Ukraina) Smiła (Ukraina, obwód czerkaski, rejon czerkaski) dworzec kolejowy Penza (Rosja)
Filipowicz Władysław 1894.09.22
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.25-1941.09.08
LokalizacjaMołodeczno (Białoruś) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Birsztany (Litwa), Obóz internowania Janów (Litwa, okręg kowieński) Berżniki (Polska, województwo podlaskie, powiat sejneński) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa) Wojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Włodzimierz (Rosja) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Galewski Aleksander 1908
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.02
LokalizacjaKowel (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Nowosiółki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Norejko Michał 1898.10.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.01.01 - 1941.08.27
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mińsk (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Moskwa (Rosja) Taszkient (Uzbekistan) Orsza (Białoruś, obwód witebski), stacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan)
Golik Mieczysław 1900.06.27
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.06.27 - 1942.03.16
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Kotka 22 Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Czokpak (Kazachstan)
Goluch Władysław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.20 - 1941.10.30
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23)
Gogula Gerard
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.07.24 - 1941.08
LokalizacjaAlwernia (Polska, województwo małopolskie, powiat chrzanowski) Kopyczyńce (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Barszczowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki) Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Jarmolińce (Ukraina, obwód chmielnicki) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Grajewski Bronisław 1903.02.07
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.07.01 - 1941.11.29
LokalizacjaStacja kolejowa Podzamcze Lwów (Ukraina) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Zubczaninowka (Rosja, obwód samarski, Samara) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Gitlin Artur
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.24 - 1941.09.18
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Grik Jak 1903
Temat