Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5725)
Tchórzewski Józef 04.10.1918, Jeziorany Szlacheckie (Ukraina)
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1941.04-1943.06.19
LokalizacjaJeziorany Szlacheckie (Ukraina) Łuck (Ukraina) Antonówka (Ukraina)
Banach Zygmunt 1900?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1941.06.01-1942.11
LokalizacjaTrętowo-Pełzy Ciechanów (woj. mazowieckie)
Boguniecki Antoni 1894
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.07-1943.06
LokalizacjaOstrołęka Łazek (Ostrołęka)
Damm Witold 1908?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1941.09-1942.12
LokalizacjaKałuszyn (pow. miński) Niemiecki obóz zagłady Treblinka
Barcikowski Adam
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.11-1942
LokalizacjaKuchary (Kuchary Żydowskie) Dalanówek
Betlejewski Leon 1905?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.05-1942.08
LokalizacjaRaciąż (woj. mazowieckie)
Grodzki Zygmunt 1897?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.10-1943.05.22
LokalizacjaTłuszcz (woj. mazowieckie) Warszawa
Krysiak Jan 1899?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.07.11-1943.02.20
LokalizacjaGrodziec (woj. mazowieckie)
Nowakowski Mieczysław 1916?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.11-1943.12
LokalizacjaGralewo (Stare Gralewo)
Pajkowski Władysław
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1941.07.10-1941.10.25
LokalizacjaCzartownia Sierpc
Wróblewski Aleksander
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1941.05-1942.05.30
LokalizacjaKoźmin (woj. pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Liniewo Kościerzyna
Konopczyńska Jadwiga 1888?
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1941.05?
LokalizacjaKraków, Koszary 20. Pułku Piechoty, ul. Mazowiecka Kraków, al. Słowackiego 15
Takuszewicz Michał 1917.04
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.05.01 - 1942.04.20
LokalizacjaKirow (Rosja) Buj (Rosja, obwód kostromski) Kostroma (Rosja), Areszt Śledczy, ul. Sowiecka 88 Gʻuzor (Uzbekistan)
Wasiewicz Mieczysław 18.02.1919
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.11.02 - 1942.05.15
LokalizacjaRiazań (Rosja) Kaługa (Rosja) Areszt śledczy, ul. Nikoło-Kozinskaja 110a Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski), Więzienie NKWD, proyezd Kanatny 81 Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Jackowski Franciszek
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.06-1943.03.06
LokalizacjaArmawir (Rosja, Kraj Krasnodarski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Lewito Czesław 1922.01.20, Białystok
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.02.24
LokalizacjaBiałystok, ul. Elektryczna 3 stacja kolejowa Pawłodar (Kazachstan) Bobrowo (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon terenkolski)
Kowalski Marcin
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.03.15-1943
LokalizacjaSwierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Taszkient (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Malec Władysław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.09.17-1942.02.21
LokalizacjaPogranicznyj (Rosja, Kraj Nadmorski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Głęboka (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski)
Malinowski Antoni 1919
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.04-1942.03.15
LokalizacjaBiałystok Lipieck (Rosja, obwód lipiecki) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Tomas Michał
Temat