Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5624)
Dzikowski Antoni 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.03 - 1941.08.30
LokalizacjaGrodno (Białoruś), stacja kolejowa Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2 Uchta (Rosja, Republika Komi), stacja kolejowa Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Warzager Jerzy
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1941.06.26 - 1942.04.16
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Krasnouralsk (Rosja, obwód swierdłowski) Kokand (Uzbekistan, wilajet fergański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Warsza Henryk 1916
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.03 - 1942.05.05
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Didžioji g. 34, Kościół świętego Kazimierza (Wilno, Litwa) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Ejszyszky (Litwa, okręg wileński) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Ajkino, stacja kolejowa (Rosja, Republika Komi, rejon ust-wymski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wasiewicz Mieczysław 18.02.1919
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.11.02 - 1942.05.15
LokalizacjaRiazań (Rosja) Kaługa (Rosja) Areszt śledczy, ul. Nikoło-Kozinskaja 110a Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski), Więzienie NKWD, proyezd Kanatny 81 Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wawszczak Jan 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) stacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Jop Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.01
LokalizacjaSarniki (Ukraina, obwód iwanofrankiswki, rejon rohatyński) Równe (Ukraina), Stacja kolejowa Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Juszko Bronisław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.03.10 - 1942.04.01
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) obwód archangielski (Rosja) obwód żambylski (Kazachstan) Czokpak (Kazachstan) Iran Kiby (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański)
Matejko Stanisław 1896.12.24
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.06.16 - 1941.09.24
LokalizacjaWilno (Litwa) Jezioro Onega (Rosja) Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski)
Niebieszczański Jan
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.11 - 1941.09.20
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Rudki (Ukraina, obwód lwowski, rejon samborski) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Republika Komi (Rosja)
Niźnikiewicz Stanisław
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.11.02 - 1941.10.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Iran
Noculak Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.02.10
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Bortnica (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński) obwód archangielski (Rosja)
Nojek Leonard 1893
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10 - 1941.09.08
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Noszczyński Bolesław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24 - 1941.08
LokalizacjaCzęstochowa (województwo śląskie) Kielce Przemyśl (województwo podkarpackie) Trembowla (Ukraina, obwód tarnopolski) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Nowosielski Piotr
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.05.27 - 1941.10.11
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Karabas (Kazachstan) Karłag (Kazachstan) Turkiestan (Kazachstan) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Bryja Joachim
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08
LokalizacjaBrzeżany (Ukraina) Bieniawa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon trembowelski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa Kuzioł (Rosja, Repubublika Komi, rejon kojgorodski)
Budnik Michał 1915.01.15
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.27 - 1942.03.17
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Izwiestkowaja, stacja kolejowa (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Burłag (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Zagajnowo (Rosja, Ałtajski Kraj, rejon troicki) Ługowoje (Kazachstan)
Czajkowski Aleksander
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1941.02.20 - 1941.09.23
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Pińsk (Białoruś), Siedziba NKWD, ul. Albrechtowska (ul. Kirowa) Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Wilarski Mieczysław 1920
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.11.25 - 1941.09.22
LokalizacjaKlesów (Ukraina, obwód rówieński, rejon sarneński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Irak
Wiśniewski Józef 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1941.08.25
LokalizacjaObwód rówieński (Ukraina) Łódź Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hołyszóka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wielgosz Józef 1919
Temat