Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5695)
Zakrzewski Wacław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.19 - 1941.08
LokalizacjaBusk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zyselman Leon
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.12.19 - 1942.01.26
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Ługowoje (Kazachstan)
Ziembiński Marian 1888
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.13
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś), Więzienie Zarządu NKWD, ul.Gogola/ul.Lapacina; Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zazula Piotr
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.10.12 - 1942.07.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Engiels (Rosja, obwód saratowski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski)
Zieliński Józef 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.07
LokalizacjaChełm Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kniaż Pohost (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Żuk Mikołaj 1917
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1941.05.06 - 1942.06
LokalizacjaWoroneż (Rosja, obwód woroneski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski) Syzrańłag (Rosja, obwód uljanowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Michalski Władysław 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09
LokalizacjaLwów (Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Halicz (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Filipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tuligłowy (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Nowogródek (Białoruś, obwód grodzieński)
Zepp Zygmunt 1904
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.27 - 1941.08.25
LokalizacjaŁuck (Ukraina, obwód wołyński) Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żydatycze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skniłów (Lwów, Ukraina), Lotnisko (Port Lotniczy Lwów) Kijów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Urban Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Michalski Kazimierz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.14 - 1942.02.22
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Skole (Ukraina), Pałac Groedlów (Zarząd NKWD), ul. Kniazia Swiatosława 40 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Dubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskiego (ul. Zamkowa) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Uchański Zenon 1897
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.25 - 1941.08.22
LokalizacjaŁuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Juszko Bronisław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.03.10 - 1942.04.01
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) obwód archangielski (Rosja) obwód żambylski (Kazachstan) Czokpak (Kazachstan) Iran Kiby (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański)
Tomas Michał
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20 - 1942.06.05
LokalizacjaKojry (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Barnauł (Ałtajski Kraj, Rosja)
Miłosz Jan 1897
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.10.16 - 1942.02.12
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Mołodeczno (Białoruś) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Butyrki”, ul. Nowosłobodskaja 45c5 Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent Farab (Turkmenistan), Stacja kolejowa Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Chimboy (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan) dekhanabadski rejon (Uzbekistan)
Swendrowski Tadeusz 1910?
Temat