Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5922)
Zalewski Izydor
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.12 - 1942.01.02
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Workuta (Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Nukus (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zalewski Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.26 - 1941.09.27
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Zaprudnik Leon 1914
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.05.10
LokalizacjaHustaty (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) jarkowski rejon (Rosja, obwód tiumeński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Kontoszyno (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon kosichiński) Gʻuzor (Uzbekistan)
Kubiś Piotr
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.02.11 - 1942.11.18
LokalizacjaZarudzie (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski) miejski okręg Kizieł (Rosja, Kraj Permski) Republika Komi (Rosja) Cmolas
Kwiatkowski Tadeusz
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.12.14 - 1941.10.21
LokalizacjaOtradnoje (Kazachstan, obwód akmolski, rejon bułandyńdki)
Kuleszcz Aleksander
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaJekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Horoch Andrzej
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.21-1942.03.18
LokalizacjaNieśwież (Białoruś) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Herman Józef 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.28-1941.09
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Wilno (Litwa) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Iżma (Rosja, Republika Komi) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Ozier Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Kanin Nos (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Ostasiewicz Wacław 1896
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.03 - 1942.04.24
LokalizacjaKirow (Rosja) Dołki (Polska, województwo podlaskie, powiat białostocki, gmina Turośń Kościelna) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sosnogorsk (Rosja, Republika Komi), Areszt śledczy NKWD, osada Lya-jol 13 Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) obwód dżalalabadzki (Kirgistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Tkaczyk Józef
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.10.28-1943.08.05
LokalizacjaDobrogoszcz (woj. Pomorskie) Kościerzyna Puc
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.16-1944
LokalizacjaLipusz
Brzoskowski Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.05.12-1945
LokalizacjaStary Barkoczyn (pow. kościerski) Nowy Barkoczyn (pow. kościerski) Hedersleben (Niemcy)
Lewicki W.
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Pomorze
Data wydarzenia1941-1942.05
LokalizacjaJezioro Borowe, Obóz pracy dla Żydów Korne Owśnice Królewiec (Kaliningrad, Rosja) Berlin (Niemcy)
Anonim
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.08.17
Lokalizacja-
Goebel Mechtylda
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1940.01-1945.03.04
LokalizacjaDziemiany (woj. Pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Brusy (woj. pomorskie) Lisewo
Gerbatowska Eryka
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11.22-1945.04
LokalizacjaKościerzyna
Krawczyk Halina 02.09.1919
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy
Data wydarzenia1941.08.18-1945.01.23
LokalizacjaWarszawa Koronowo (woj. kujawsko-pomorskie) Lauf an der Pegnitz (Niemcy) Norymberga (Niemcy) Berlin (Niemcy) Fordon (Bydgoszcz), Więzienie ciężkie dla kobiet, ul. Rynek 8
Orłowska Janina
TematMasowa eksterminacja – KL Stutthof
Data wydarzenia1939.09.01-1940.01.05
LokalizacjaChojnice Szymankowo (woj. pomorskie) KL Stutthof Gdańsk
Dąbrowska Stanisława
TematLubelszczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.11.23-1942.09.17
LokalizacjaTurów (woj. lubelskie) Radzyń Podlaski, Areszt Gestapo, ul. Warszawska 5a Lublin KL Auschwitz-Birkenau KL Flossenbürg (Niemcy)
Burdon Wiesława
Temat