Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5974)
Zawadzki Jan 1923.03.07
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1942.02.01
LokalizacjaBiałystok Pawłodar (Kazachstan)
Swendrowski Tadeusz 1910?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23-1941.08.25
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Zwierzyński Wacław 1908.11.22
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.10.18 - 1942.02.27
LokalizacjaIwieniec (Białoruś) Wołożyn, starostwo powiatowe (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński) Wołożyn (Białoruś, obwód miński), więzienie śledcze, ul. Czapajewa 4 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Tobolsk (Rosja, obwód tiumeński), Więzienie NKWD (Zamek więzienny), pl. Czerwony 5 Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Chodor Jan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.06-1941.07.29
LokalizacjaSłonim (Białoruś, obwód grodzieński) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Żółte Wody (Ukraina, obwód dniepropetrowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Połtawa (Ukraina) Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Zakrzewski Wacław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.19 - 1941.08
LokalizacjaBusk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Chabros Józef 1910.02.25
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1941.07.14
LokalizacjaWłodzimierz Wołyński Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Republika Komi (Rosja) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Zieliński Józef 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.07
LokalizacjaChełm Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kniaż Pohost (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Florkiewicz Edward
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.21-1941.05
LokalizacjaRepublika Komi (Rosja) Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński)
Henke Czesław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 -1941.08.27
Lokalizacja-
Hazik Józef 1910
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.25
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan) Kagan (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Taszkient (Uzbekistan) Gobszor (Rosja, Republika Komi, rejon przyłuski) Lowla (Republika Komi, rejon priłuzski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa
Budnik Michał 1915.01.15
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.27 - 1942.03.17
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Izwiestkowaja, stacja kolejowa (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Burłag (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Zagajnowo (Rosja, Ałtajski Kraj, rejon troicki) Ługowoje (Kazachstan)
Rosikoń Władysław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.10
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Uchta (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Bazylewicz Aleksy 1892
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1941.02.03 - 1942.03.01
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Taszkient (Uzbekistan) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja) Dalstroj (Rosja) Omsk (Rosja) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Drzewoszewski Józef
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.30 - 1942.03.22
LokalizacjaLitwa Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Niemenczyn (Litwa, okręg wileński) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) czimbajski rejon (Uzbekistan, Karakałpacja)
Kołodziej Wacław 1906.10.19
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.08 - 1941.09.21
LokalizacjaPłociczno (woj. podlaskie) Augustów (woj. podlaskie) Grodno (Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Grodno, stacja kolejowa (Białoruś) Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Naplodra Konstanty
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.19
LokalizacjaTeheran (Iran) Ujma (Rosja, obwód archangielski, rejon primorski)
Cendrowski Juljan 1918.11.18
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.09.21 - 1942.03.24
LokalizacjaKarolówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zaleszczycki) Czortków (Ukraina), Siedziba NKWD Kursk (Rosja) stacja kolejowa San-Donato (Rosja, obwód swierdłowski, okręg miejski Niżny Tagił) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan) Zawadówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon monasterzyski)
Dauksza Izydor
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.11.23 - 1942.02.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Wierchniaja Inta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Goldfluss Artur 1911
Temat