Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5979)
Fiszkant Jakub 1917
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.10.28-1941.09.28
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Pielnowo (Rosja, obwód jarosławski) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Łubianka”, ul. Bolszaja Łubianka 2 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Kołomyja (Ukraina, obwód iwanofrankiwski)
Flinz Kazimierz
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.19-1941.12
LokalizacjaKirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kułojłag (Rosja, obwód archangielski) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) stacja kolejowa Iwano-Frankiwsk (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Worochta (Ukraina, obwód iwanofrnkiwski, rejon nadworniański)
Finkler Gustaw
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.22-1942.08.12
LokalizacjaBandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Karkin Batasz (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kurgan (Uzbekistan, wilajet taszkencki) Taszkent (Uzbekistan) Kijów (Ukraina) Smiła (Ukraina, obwód czerkaski, rejon czerkaski) dworzec kolejowy Penza (Rosja)
Filipowicz Władysław 1894.09.22
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.25-1941.09.08
LokalizacjaMołodeczno (Białoruś) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Birsztany (Litwa), Obóz internowania Janów (Litwa, okręg kowieński) Berżniki (Polska, województwo podlaskie, powiat sejneński) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa) Wojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Włodzimierz (Rosja) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Filipiński Tomasz
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.27-1941.09.15
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Folitarczyk Bronisław 1908
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1942.01.15
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tuligłowy (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Omeliany (Wielika Omeliana, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilno (Litwa)
Galewski Aleksander 1908
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.02
LokalizacjaKowel (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Nowosiółki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Norejko Michał 1898.10.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.01.01 - 1941.08.27
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mińsk (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Moskwa (Rosja) Taszkient (Uzbekistan) Orsza (Białoruś, obwód witebski), stacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan)
Bukowicki Ludwik
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.09-1941.09.30
LokalizacjaŁomża, Więzienie, al. Legionów 36 Zambrów Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Mohylew (Białoruś) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego) Gʻuzor (Uzbekistan)
Golik Mieczysław 1900.06.27
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.06.27 - 1942.03.16
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Kotka 22 Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Czokpak (Kazachstan)
Gogula Gerard
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.07.24 - 1941.08
LokalizacjaAlwernia (Polska, województwo małopolskie, powiat chrzanowski) Kopyczyńce (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Barszczowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki) Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Jarmolińce (Ukraina, obwód chmielnicki) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Grochowski Jan 1901.07.12
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.28 - 1941.09.14
LokalizacjaWarszawa, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV, ul. Jagiellońska 38 Radom (Polska) stacja kolejowa Lublin (Polska) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Sarny (Ukraina, obwód rówieński) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Połtawa (Ukraina) Kijów (Ukraina) Susk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowe Tomaszgród (Ukraina), jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Jafa (Izrael, dystrykt Tel-Awiw) Hajfa (Izrael) Tel Awiw-Jafa (Izrael) Teheran (Iran) Gedera (Izrael, Dystrykt Centralny) Kastina (Izrael) Bejrut (Liban) Damaszek (Syria) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Grodyński Stanisław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.10.01
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) rejon ałdański (Rosja, Republika Jakucja) Grudziądz (Polska, województwo kujawsko-pomorskie) Buszcza (Ukraina, obwód rówieński) Lwów (Ukraina)
Goslinowski Zygmunt 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.07 - 1941.09.23
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Słuck (Białoruś, obwód miński), więzienie Słucki Zamek, ul. Lenina 175 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi)
Gostkiewicz Jerzy
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.10 - 1942.01.10
LokalizacjaWilno (Litwa) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Koszedary (Litwa, okręg kowieński) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Siewuralłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan) Gari (Rosja, obwód swierdłowski)
Garncarek Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wierchniaja Ura (Rosja, obwód archangielski) Gʻijduvon (Uzbekistan, wilajet bucharski)
Garncarek Feliks
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wierchniaja Ura (Rosja, obwód archangielski) Gʻijduvon (Uzbekistan, wilajet bucharski)
Grik Jak 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Złotonosza (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kurowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Grabowy Stanisław 1919.04.10
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.17 - 1942.03.15
LokalizacjaPodwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Lipieck (Rosja) Jekaterynburg (Rosja) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Fleszar Franciszek 1907
Temat