Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5974)
Zakrzewski Tadeusz 1908
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.19 - 1942.02.10
LokalizacjaUlica Hołówki 21 (Doncowa), Lwów (Ukraina) ulica Sobieskiego 10 (Braci Rohatyńców), Lwów (Ukraina) Pysoma (Rosja, obwód archangielski, rejon wierchnietojemski) Kazachstan
Gąsior Władysław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.18 - 1942.02.11
LokalizacjaDubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Murmańsk (Rosja), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Terlecki Eugeniusz
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.24 - 1941.08.25
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Zamość Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponikwa (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Taratuta Piotr 1895
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.11.24
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Winnica (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Bracławśka 2 Kijów (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Żowtnewoji rewoluciji 1 (al. Herojiw Nebesnoji Sotni 1) Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Lefortowo”, ul. Lefortowskij wał 5 Orzeł (Rosja), więzienie NKWD, ul. Krasnoarmiejskaja 10 Pawłodar ( Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski)
Bednarz Marian
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1941.08.30
LokalizacjaKazachstan
Wielgosz Józef 1919
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Warkowicze (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Młodowo (Ukraina, obwód rówieńskii), Jeniecki obóz pracy przymusowej rejon krzemieniecki (Ukraina, obwód tarnopolski) Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Gajowy Józef 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.08.30
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Trott Józef 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.10.05
LokalizacjaRejon wołożyński (Białoruś, obwód miński) Toporok (Rosja, obwód irkucki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Urbańczyk Władysław Marcin 1891
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.09.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Stacja kolejowa Łapy (Polska, województwo podlaskie) warsztaty kolejowy budowy mostów (ul. Warsztatowa 1, Białystok) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Rybak Jan
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.30 - 1942.02.01
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Podwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Wołoczyska, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Magnitogorsk (Rosja, obwód czelabiński), Więzienie NKWD ul. tankistow 19
Drzewoszewski Józef
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.30 - 1942.03.22
LokalizacjaLitwa Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Niemenczyn (Litwa, okręg wileński) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) czimbajski rejon (Uzbekistan, Karakałpacja)
Tumiłowicz Wacław 1898
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.06
LokalizacjaWojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wiłkomierz (Litwa, okręg wileński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Wawszczak Jan 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) stacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Bujko Henryk
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.23
LokalizacjaKazachstan
Tkaczuk Bazyli 1919
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.04.04 - ?
LokalizacjaSmoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Tomachów (Ukraina, obwód rówieński, rejon hoszczański) Moskwa (Rosja) Łabinsk (Rosja, Kraj Krasnodarski) Tuła (Rosja, obwód tulski) Sierpuchow (Rosja, obwód moskiewski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Gadziński Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.27 - 1942.03.09
LokalizacjaDorohusk Farap (Turkmenistan, wilajet lebapski) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Majbułak (Kazachstan, obwód turkiestański, rejon tolebijski)
Wolanin Bronisław 1921.06.20
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09
LokalizacjaSpecposiołek nr. 8 (Rosja, Republika Komi, rejon priłuzski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Tarkowski Bronisław 1917.12.13
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.12.02 - 1942.07.07
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Gʻuzor (Uzbekistan)
Tarkowski Bronisław 1917.12.13
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.12.02 - 1942.07.07
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Gʻuzor (Uzbekistan)
Nowak Stanisław 1895.09.18
Temat